sobota, 13 lipca, 2024
+

  Nowa hala sportowa na mapie Rzeszowa

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Nowa hala sportowa przy I Liceum Ogólnokształcącym została ukończona. W piątek zakończono odbiory tej inwestycji, której wartość przekroczyła 12 milionów złotych.

  Prace nad inwestycją rozpoczęły się wiosną 2022 roku. Na początku wyburzono starą halę, a po zakończeniu tych prac ruszyła budowa nowoczesnego obiektu. Nowa hala ma dwie kondygnacje. Na parterze znajduje się strefa boisk z trybuną na 230 miejsc, pokój dla nauczycieli wychowania fizycznego, pokój higienistki oraz sale do zajęć indywidualnych.

  W piwnicy umieszczono szatnię z szafkami dla uczniów, szatnie z umywalniami, siłownię, salę treningową oraz pomieszczenia techniczne. Hala będzie również pełnić funkcję auli dzięki profesjonalnemu systemowi nagłośnienia. Budynek wyposażono w instalację fotowoltaiczną o mocy 28,80 kWp oraz system asekuracji na dachu. Zainstalowano także windę oraz udogodnienia dla osób niedowidzących, takie jak ścieżki prowadzące, tablice tyflograficzne i oznakowania pomieszczeń w alfabecie Braille’a. Na części łącznika między nową halą a budynkiem szkoły powstał dach pokryty roślinnością. Wykonawcą inwestycji była firma Polbud z Rzeszowa, wyłoniona w drodze przetargu.

  fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszów

  Cieszę się, że uczniowie naszej najstarszej szkoły będą mieli do dyspozycji piękny, nowoczesny obiekt sportowy, w którym jest także szatnia. Podkreślam to, ponieważ takiego miejsca w tej szkole
  nigdy nie było. Wraz z nową halą w I Liceum Ogółnokształącym przybyły także ciekawe miejsca do
  wypoczynku. Jednym z nich jest zielony taras na pierwszej kondygnacji, drugim zielona przestrzeń pod pięknym dębem – pomnikiem przyrody, którym opiekowaliśmy się przez cały czas trwania inwestycji. Drzewo rośnie tuż przy nowej hali i jest w dobrej kondycji.

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com