piątek, 12 lipca, 2024
+

  Jutro piknik bezpieczeństwa nad wodą w Solinie. To edukacja połączona z zabawą dla całej rodziny

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już w najbliższą sobotę, jutro – 29 czerwca, teren zapory wodnej w Solinie stanie się centrum edukacyjno-rozrywkowym, gdzie odbędzie się piknik poświęcony bezpieczeństwu nad wodą. Wydarzenie organizowane pod patronatem wojewody podkarpackiego, Teresy Kubas-Hul, ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców i turystów na temat zagrożeń związanych z letnim wypoczynkiem nad wodą oraz promowanie odpowiedzialnych zachowań.

  Każdego roku służby ratownicze apelują o rozsądek i odpowiedzialność podczas letniego wypoczynku. Lato to czas wypraw małych i dużych, a także okres wzmożonej czujności służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Wakacje to czas relaksu, ale także moment, w którym należy zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

  „To nie tylko czas wypoczynku i beztroski, ale też wzmożonej czujności służb, które odpowiadają za nasze bezpieczeństwo. Spędzając wolne dni nad wodą pamiętajmy, aby korzystać z miejsc odpowiednio oznakowanych i będących pod nadzorem ratowników. Każdego roku dochodzi niestety do utonięć, dlatego tak ważne są profilaktyka i promowanie odpowiedzialnych postaw. Przestrzegajmy podstawowych zasad i zachowajmy ostrożność – od tego zależy nasze zdrowie i życie.”

  – Wojewoda Teresa Kubas-Hul podkreśla wagę przestrzegania zasad bezpieczeństwa

  Piknik nad wodą w Solinie to nie tylko edukacja, ale także wiele atrakcji, które umilą czas zarówno dorosłym, jak i dzieciom. W godzinach od 10:00 do 15:00 uczestnicy będą mogli odwiedzić stoiska informacyjne różnych służb, zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz obejrzeć pokazy działań ratowniczych na wodzie, które odbędą się o godzinach 10:00, 12:00 i 14:00.

  Dla najmłodszych uczestników przygotowano różnorodne gry i zabawy, które nie tylko dostarczą rozrywki, ale również będą okazją do nauki przez zabawę. Dzieci będą miały możliwość wzięcia udziału w konkursach i animacjach, które pomogą im zrozumieć, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa nad wodą.

  Wydarzenie będzie doskonałą okazją do zapoznania się z działalnością różnych formacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami takich służb jak Bieszczadzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

  Bieszczadzka Grupa GOPR, Straż Pożarna, Policja, 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku, Straż Rybacka oraz Lasy Państwowe.

  Jednym z kluczowych elementów systemu bezpieczeństwa w naszym kraju jest numer alarmowy 112. Podczas pikniku będzie możliwość porozmawiania z pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego, którzy wyjaśnią, jak odpowiednio reagować w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Prawidłowe korzystanie z numeru 112 może uratować życie, dlatego edukacja w tym zakresie jest niezwykle ważna.

  „Zapraszam Państwa serdecznie do udziału w tym szczególnym wydarzeniu, które odbędzie się na terenie zapory wodnej w Solinie, będącej niewątpliwie jedną z największych atrakcji turystycznych naszego województwa. Wszystkim nam zależy, aby tegoroczne wakacje upłynęły w spokoju, dlatego chcemy promować to, co dla nas najważniejsze – bezpieczeństwo.”

  – Wojewoda podkarpacki, Teresa Kubas-Hul, zaprasza wszystkich mieszkańców i turystów do udziału w pikniku

  Piknik nad wodą w Solinie to wydarzenie, które łączy edukację z rozrywką, promując bezpieczny wypoczynek nad wodą. Dzięki współpracy różnych służb i organizacji, uczestnicy będą mogli zdobyć cenną wiedzę, która może okazać się nieoceniona podczas letnich wakacji. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by spędzić czas w pięknym otoczeniu zapory wodnej w Solinie i dowiedzieć się, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i swoich bliskich.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com