niedziela, 14 lipca, 2024
+

  Jak seniorzy mogą w Rzeszowie spędzić tegoroczne wakacje? Co jest dla nich przygotowane?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszów, malowniczo położone miasto na Podkarpaciu, nie zapomina o swoich starszych mieszkańcach. Dzięki współpracy lokalnych organizacji pozarządowych i instytucji miejskich, seniorzy mogą cieszyć się wakacjami pełnymi rozmaitych atrakcji. Rękodzieło, porady informatyczne, warsztaty, relaks z książką, a nawet potańcówki – to tylko niektóre z propozycji przygotowanych na lato. Warto wyjść z domu i skorzystać z licznych wydarzeń, które sprawią, że wakacje będą niezapomniane. Poniżej przedstawiamy szczegółowy przegląd tego, co czeka na seniorów w Rzeszowie.

  Zajęcia Integracyjno-Aktywizujące

  Akademia Karate Tradycyjnego oferuje treningi ruchowe, sportowe oraz marsze treningowe, które nie tylko poprawią kondycję fizyczną, ale także pozwolą na integrację z rówieśnikami. Rzeszowskie Stowarzyszenie na rzecz chorych na chorobę Parkinsona zachęca do uczestnictwa w działaniach kulturalno-edukacyjnych, wyjazdach integracyjnych oraz wycieczkach, które pomagają w aktywizacji i integracji społecznej.

  Stowarzyszenie Amatorów Fotografii zaprasza na warsztaty fotografii, podczas których można nauczyć się podstaw i zaawansowanych technik fotografowania. Fundacja z Miłości do Życia organizuje warsztaty psychologiczno-pedagogiczne, prelekcje na temat radzenia sobie ze stresem, co przyczynia się do poprawy samopoczucia i wsparcia emocjonalnego.

  Warsztaty i prelekcje

  Stowarzyszenie Międzypokoleniowe MISZ MASZ organizuje marsz Gwiaździsty nordic walking oraz wspólny grill, zachęcając do aktywności na świeżym powietrzu i wzmocnienia więzi międzypokoleniowej. Stowarzyszenie MUSICUS Kameraliści Rzeszowscy zaprasza na koncert „Wiosenny walc” z muzyką wiedeńską, który łączy walory artystyczne z edukacyjnymi i terapeutycznymi.

  Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Judy Tadeusza organizuje prelekcje ze służbą zdrowia i policją, warsztaty florystyczne, fruit carving, zajęcia sportowo-rekreacyjne, zabawy i konkursy. Te działania mają na celu integrację, aktywne spędzanie wolnego czasu oraz nawiązywanie nowych znajomości.

  Zajęcia ruchowe i relaksacyjne

  Fundacja Żywieniowe ABC organizuje trening slow jogging i nordic walking, promując zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. Spółdzielnia Socjalna Polifonia Project proponuje warsztaty kulinarne i sesje zdjęciowe, co jest okazją do zadbania o zdrowie i poznania nowych ludzi.

  Podkarpackie Stowarzyszenie Głuchych zaprasza seniorów niesłyszących na warsztaty kulinarne pod hasłami „Twórz i zapisuj ulubione przepisy” oraz „Gotowanie bez barier”. Fundacja Szansa – Jesteśmy Razem organizuje warsztaty ekologiczno-artystyczne oraz dietetyczno-kulinarne, promując zdrowy styl życia.

  Kultura i sztuka

  Biuro Wystaw Artystycznych (BWA) przygotowało cykl bezpłatnych warsztatów plastycznych dla seniorów, odbywających się w lipcu i sierpniu. Seniorzy mogą również odwiedzać wystawy, takie jak „TAK i TAK” Doroty Skubisz oraz „Habitat 2024”. BWA oferuje bilety ulgowe dla seniorów w cenie 5 zł.

  Estrada Rzeszowska zaprasza na Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko, wybitnego trębacza jazzowego i kompozytora, z koncertami i wystawami odbywającymi się w dniach 5-7 lipca 2024 roku. Bezpłatne bilety na koncert główny można pobrać ze strony Estrady Rzeszowskiej.

  Miejskie Centrum Seniora i inne atrakcje

  Miejskie Centrum Seniora (MCS) oferuje porady informatyczne, zajęcia krawieckie, spotkania Polsko-Ukraińskiego Klubu Seniora oraz integracyjne tańce na Rzeszowskim Rynku. W piątki odbywają się „Dni dla seniorów” z kawiarenką, grami planszowymi i „przytul książkę”.

  Park dla Seniora na osiedlu Grota-Roweckiego oraz na osiedlu Kmity oferuje urządzenia do ćwiczeń, ławki, leżaki, stoły piknikowe oraz biblioteczkę plenerową. Parki te stanowią idealne miejsce na relaks i spotkania towarzyskie.

  Rzeszowski Dom Kultury organizuje potańcówki miejskie w plenerze oraz dni osiedli, z atrakcjami takimi jak występy artystyczne, stoiska gastronomiczne i potańcówki „pod chmurką”. Piknik Amerykański to plenerowa zabawa z klimatem Stanów Zjednoczonych, z finałem w postaci potańcówki w klimacie country.

  Fotografia i film

  Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa (GFMR) organizuje warsztaty dotyczące porządkowania, opisywania i digitalizacji zdjęć w domowych archiwach. W lipcu odbędzie się cykl wykładów i warsztatów w ramach Letniej Akademii Fotografii. GFMR zaprasza również na projekcje filmów w ramach cyklu „Letnie Kino o Fotografii 2024”.

  Rzeszowskie Piwnice oferują warsztaty architektoniczne oraz artystyczne, spacery miejskie i pokazy filmowe. Seniorzy mogą również uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach malarskich i kolażowych, inspirowanych impresjonizmem i surrealizmem.

  Biblioteka i spotkania literackie

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna (WiMBP) w Rzeszowie organizuje Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki oraz kiermasze książek. Seniorzy mogą również uczestniczyć w spotkaniach Klubu Przyjaciół Podróży oraz promocjach tomików poezji.

  Wakacje w Rzeszowie to czas pełen atrakcji dla seniorów. Warto korzystać z bogatej oferty zajęć, warsztatów i wydarzeń kulturalnych, które nie tylko umilą czas, ale także pozwolą na aktywne spędzenie wakacji i nawiązanie nowych znajomości. Zapraszamy do uczestnictwa i życzymy wspaniałych wakacji!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com