czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Podsumowujemy 17. edycję wiosennej, rzeszowskiej Wampiriady – największej akcji związanej z krwiodawstwem!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wampiriada to ogólnopolska kampania organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS), której celem jest propagowanie idei regularnego oddawania krwi. Od 1991 roku, akcja odbywa się dwa razy w roku – wiosną i jesienią. XVII edycja Wampiriady, która miała miejsce wiosną 2024 roku, była szczególnie wyjątkowa, łącząc działania edukacyjne z dobrą zabawą, a wszystko to w celu uświadamiania społeczeństwa o znaczeniu oddawania krwi.

  Wiosenna edycja Wampiriady rozpoczęła się z rozmachem. Honorowy patronat objęli Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Rzeszowa, Rzeszów jako stolica innowacji oraz Uniwersytet Rzeszowski. Patroni medialni, w tym Kurier Rzeszowski, zapewnili szeroki zasięg informacyjny, co znacząco wpłynęło na frekwencję i zainteresowanie akcją​​.

  XVII edycja Wampiriady odbyła się w dwóch terminach: 27 maja 2024 roku na placu Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz 5 czerwca 2024 roku na parkingu przy kinie Helios. W obu lokalizacjach krwiobusy umożliwiały uczestnikom oddanie krwi w mobilnych punktach pobrań. Akcja skierowana była głównie do studentów i pracowników rzeszowskich uczelni, jednak każdy chętny mógł wziąć w niej udział​​.

  Wolontariusze NZS, łatwo rozpoznawalni po czarnych koszulkach z napisem „Przyświeca nam jeden cel. Oddaj krew – uratuj życie”, byli gotowi pomagać na miejscu i odpowiadać na pytania. Koordynatorka Wampiriady podkreśliła znaczenie edukacji w zakresie regularnego oddawania krwi, mówiąc: „Krążenie krwi w organizmie jest niezbędnym elementem życia, dlatego uważam, że jeśli tylko mamy taką możliwość, warto się tego podjąć.”​​

  Wyniki XVII edycji były imponujące. Zarejestrowano liczną grupę dawców, z których każdy przyczynił się do uzupełnienia stanów krwi w regionalnym centrum krwiodawstwa. Oprócz samego oddania krwi, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnych aktywnościach towarzyszących, takich jak rozgrywki szachowe czy konsultacje zdrowotne.

  Kilka opinii uczestników XVII edycji pokazuje, jak pozytywnie odbierana jest ta inicjatywa. Jeden z uczestników napisał: „O Wampiriadzie usłyszałam od koleżanki. Pomyślałam, że pójdę i zobaczę – totalnie nie żałuję! Już planuję wziąć udział jesienią.” Inny dodaje: „Krew oddałem po raz pierwszy kilka lat temu i to właśnie na Wampiriadzie, dlatego naturalnym jest, że uczestniczę w każdej kolejnej edycji.”​​.

  Partnerzy Wampiriady przygotowali różnorodne nagrody dla krwiodawców jako wyraz wdzięczności. Dzięki nim, uczestnicy mogli liczyć na atrakcyjne nagrody oraz dodatkowe upominki, co dodatkowo motywowało do udziału w akcji.

  Wampiriada to nie tylko akcja krwiodawstwa, ale także ważne wydarzenie społeczne, które łączy edukację, pomoc innym i integrację środowiska studenckiego. Wiosenna edycja 2024 roku była doskonałym przykładem tego, jak wiele można osiągnąć dzięki wspólnemu zaangażowaniu. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w jesiennej edycji i dołączenia do grona tych, którzy ratują życie poprzez oddanie krwi.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com