czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Katarzyna Kubisiowska – pierwszy gość Letnich Ogrodów Literackich odwiedzi Rzeszów i porozmawia!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Lato w pełni, a wraz z nim nadejdzie wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością przyciągnie miłośników literatury i sztuki. Letnie Ogrody Literackie to inicjatywa, która ma na celu promowanie czytelnictwa oraz umożliwienie spotkania z wybitnymi twórcami literatury. Już 7 lipca o godzinie 16:00 w malowniczych Ogrodach Bernardyńskich odbędzie się spotkanie z Katarzyną Kubisiowską, cenioną dziennikarką i autorką książek non-fiction.

  Katarzyna Kubisiowska – mistrzyni biografii

  Katarzyna Kubisiowska jest postacią dobrze znaną w świecie literatury i dziennikarstwa. Jej twórczość cechuje się rzetelnością, wnikliwością oraz umiejętnością poruszania trudnych tematów w sposób przystępny dla czytelnika. Kubisiowska zdobyła uznanie dzięki swoim biografiom, które przybliżają życie i twórczość wybitnych postaci polskiej kultury.

  W jej dorobku literackim znajdują się takie pozycje jak:

  „Kora. Się żyje” (2023) – biografia legendarnej wokalistki zespołu Maanam, która w barwny i pełen emocji sposób ukazuje życie Kory.

  „Vetulani. Piękny umysł, dzikie serce” (2022) – opowieść o jednym z najważniejszych polskich neurobiologów i popularyzatorów nauki, Jerzym Vetulanim.

  „Głos. Wojciech Mann w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską” (2020) – książka będąca efektem rozmów z Wojciechem Mannem, znanym dziennikarzem muzycznym.

  „Szaflarska. Grać, by żyć” (2019) – biografia Danuty Szaflarskiej, jednej z najbardziej utalentowanych i lubianych polskich aktorek.

  „Pilch w sensie ścisłym” (2016) – wnikliwa analiza życia i twórczości Jerzego Pilcha, jednego z najważniejszych współczesnych polskich pisarzy.

  Kubisiowska jest uważana za jedną z najwybitniejszych polskich reportażystek i biografistek. Jej książki cieszą się dużą popularnością wśród czytelników, co potwierdza jej talent do opowiadania fascynujących historii.

  Spotkanie z autorką w Ogrodach Bernardyńskich

  Spotkanie z Katarzyną Kubisiowską odbędzie się w Ogrodach Bernardyńskich, które stanowią idealne miejsce do organizacji tego typu wydarzeń. Malownicze otoczenie, świeże powietrze i przyjazna atmosfera sprzyjają rozmowom o literaturze i kulturze. Organizatorzy przewidzieli również plan awaryjny – w przypadku deszczu, spotkanie zostanie przeniesione do budynku WiMBP przy ulicy Sokoła 13.

  Wstęp na wydarzenie jest wolny, co sprawia, że jest ono dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Letnie Ogrody Literackie to nie tylko okazja do spotkania z autorką, ale również do dyskusji o literaturze, zadawania pytań i uzyskania autografu.

  Współfinansowanie i partnerzy

  Wydarzenie jest realizowane ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2024. Ponadto, zadanie jest współfinansowane ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego. Dzięki temu możliwe jest zorganizowanie spotkania na wysokim poziomie i zapewnienie uczestnikom wyjątkowych doświadczeń.

  Spotkanie z Katarzyną Kubisiowską w ramach Letnich Ogrodów Literackich to wydarzenie, które z pewnością przyciągnie wielu miłośników literatury. Jej książki, pełne wnikliwych analiz i emocjonalnych opowieści, zyskały uznanie zarówno krytyków, jak i czytelników. Spotkanie w Ogrodach Bernardyńskich to doskonała okazja, by poznać autorkę osobiście, posłuchać jej opowieści i spędzić czas w inspirującym towarzystwie.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci jego uczestników. Nie przegapcie tej okazji, by spędzić letnie popołudnie w towarzystwie jednej z najwybitniejszych polskich biografistek.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com