poniedziałek, 15 lipca, 2024
+

  Zbliża się dzień świętowania z kulturą japońską. Będą filmy, warsztaty, rozmowy a to wszystko w Kinie za Rogiem Café!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W niedzielę, 7 lipca, Fundacja Koi Koi i Kino za Rogiem Café serdecznie zapraszają wszystkich miłośników kultury japońskiej na festiwal Tanabata. To wyjątkowe wydarzenie, znane również jako Festiwal Gwiazd, celebrowane jest z okazji legendarnego spotkania dwóch bóstw – Orihime i Hikoboshi, które na niebie reprezentują gwiazdy Wega (Orihime) i Altair (Hikoboshi). Współcześnie Tanabata to nie tylko romantyczna legenda, ale również wieczór spełniających się życzeń dla Japończyków.

  Festiwal Tanabata to cały dzień pełen atrakcji, wypełniony filmami, warsztatami i prelekcjami, które przybliżą uczestnikom różne aspekty japońskiej kultury. W programie wydarzenia znalazły się seanse filmowe, prelekcje oraz liczne warsztaty.

  Dzień rozpocznie się o godzinie 10:30 porannym seansem filmu „Tajemniczy świat Arrietty”, który przeniesie widzów w magiczny świat małych ludzi żyjących w ukryciu przed światem zewnętrznym. O 14:00 odbędzie się seans filmu „Ramen. Smak wspomnień” – opowieści o podróży kulinarnej i odkrywaniu smaków, które niosą ze sobą wspomnienia. Następnie, o 16:30, widzowie będą mogli obejrzeć „Narzeczoną dla kota” – magiczną historię, która z pewnością zachwyci miłośników animacji. Wieczór zakończy się seansem filmu „Perfect Days” o godzinie 19:00, przenosząc widzów w refleksyjny świat japońskiej codzienności.

  W trakcie festiwalu uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać kilku interesujących prelekcji. O 12:30 Pani Aya Komura, w prelekcji prowadzonej w języku angielskim, podzieli się swoją wiedzą na temat Japonii, odkrywając najpiękniejsze zakątki tego fascynującego kraju. Kolejna prelekcja, która odbędzie się o 15:30, zostanie poprowadzona przez Pana Jacka Piersiaka, który opowie o tradycji i znaczeniu sumo w japońskiej kulturze, przybliżając uczestnikom tajniki tego wyjątkowego sportu. O 18:00 Pani Shihomi Komura zaprezentuje pokaz japońskiej sztuki układania kwiatów, czyli ikebany, dając uczestnikom wyjątkową okazję do zobaczenia na żywo, jak powstają te piękne kompozycje.

  Podczas całego trwania festiwalu, uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w różnych warsztatach, które pozwolą im jeszcze bardziej zanurzyć się w kulturze japońskiej. Będą mogli nauczyć się i spróbować swoich sił w tradycyjnej japońskiej grze planszowej go oraz shogi, czyli japońskich szachach. Warsztaty furoshiki nauczą sztuki pakowania prezentów w ozdobne tkaniny, a tanzaku – pisania życzeń na specjalnych karteczkach, które tradycyjnie zawiesza się na bambusowych gałązkach podczas Tanabaty.

  Festiwal Tanabata zakończy się uroczystym pokazem zimnych ogni o godzinie 21:00, który stworzy magiczną atmosferę i będzie pięknym zwieńczeniem całodniowego świętowania. Na seanse filmowe obowiązują bilety, które można nabyć wcześniej. Pozostałe wydarzenia, w tym prelekcje i warsztaty, są bezpłatne i dostępne dla wszystkich chętnych.

  Festiwal Tanabata to wyjątkowa okazja do zanurzenia się w bogatej kulturze Japonii, poznania jej tradycji, smaków i sztuki. Fundacja Koi Koi i Kino za Rogiem Café serdecznie zapraszają do udziału w tym magicznym wydarzeniu. Do zobaczenia w niedzielę, 7 lipca!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com