niedziela, 14 lipca, 2024
+

  Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na świętowanie rocznicy lokacji miasta z koncertem Olgi Boczar!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszowski Dom Kultury serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie muzyczne z okazji 670-lecia Miasta Rzeszowa. B-DAY RZESZÓW to seria dwóch niezwykłych i klimatycznych koncertów, które odbędą się w malowniczym Parku im. Władysława Szafera, zlokalizowanym na osiedlu Słocina przy ul. Powstańców Śląskich 2. Pierwszy z koncertów odbędzie się już w niedzielę, 7 lipca 2024 roku o godzinie 19:00. Wystąpi na nim uznana artystka jazzowa, Olga Boczar.

  Olga Boczar – gwiazda wieczoru

  Olga Boczar to wybitna wokalistka jazzowa, songwriterka, doktor sztuki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz wykładowca w klasie śpiewu jazzowego w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jej koncert będzie oparty na najnowszej płycie zatytułowanej „Oddycham”. Ten album to hołd dla polskiego poety Juliana Tuwima, składający się z ośmiu utworów inspirowanych muzyką żydowską.

  „Oddycham” – muzyczny hołd dla Juliana Tuwima

  Płyta „Oddycham” to nie tylko zbiór utworów, ale także prawdziwa muzyczna podróż przez emocje i nastroje. Zawiera sześć kompozycji napisanych do tekstów z tomiku „Juwenilia 1” Juliana Tuwima, a także starodawną pieśń żydowską „Puncha, puncha” zaśpiewaną w tradycyjnym języku ladino, ale z nowoczesną aranżacją. Tytułowy utwór „Oddycham” jest w pełni autorską kompozycją Olgi Boczar, zarówno pod względem muzycznym, jak i tekstowym.

  Klimatyczne brzmienia i różnorodność emocji

  Album „Oddycham” przenosi słuchaczy w świat barw, różnorodnego brzmienia, przyjemnego jesiennego jazzu oraz nastrojowych harmonii. To osiem opowieści, które tworzą spójną całość, prowadząc odbiorców przez całą paletę ludzkich emocji – od smutku i melancholii, przez rozstanie, aż po spokój, radość z chwili obecnej oraz docenienie ulotności życia. Utwory Olgi Boczar charakteryzują się śpiewnością i kantyleną, a niekiedy ostrym brzmieniem, zawsze jednak z dużym naciskiem na słowo.

  Wspólne świętowanie w pięknych okolicznościach przyrody

  Koncert w Parku im. Władysława Szafera to doskonała okazja do wspólnego świętowania jubileuszu miasta w wyjątkowej scenerii. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą koców i leżaków, aby w komfortowych warunkach móc cieszyć się muzyką na żywo. Wstęp na koncert jest wolny, co sprawia, że wydarzenie jest dostępne dla wszystkich chętnych, pragnących uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

  Nie przegap tej wyjątkowej okazji!

  B-DAY RZESZÓW to wydarzenie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci jego uczestników. To nie tylko okazja do wysłuchania wspaniałej muzyki, ale także możliwość spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół w urokliwym otoczeniu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Rzeszowa i okolic do wspólnego świętowania 670-lecia naszego miasta. Do zobaczenia w Parku im. Władysława Szafera!

  Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu i wspólnego celebrowania bogatej historii i kultury Rzeszowa.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com