sobota, 13 lipca, 2024
+

  Posłowie Prawa i Sprawiedliwości z Podkarpacia protestują w sprawie decyzji dyrekcji Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Posłowie Prawa i Sprawiedliwości z Podkarpacia wydali dziś oświadczenie, wyrażając sprzeciw wobec decyzji dyrekcji Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

  Według posłów, decyzja ta doprowadziła do usunięcia z głównej wystawy wizerunków oraz informacji o świętym Ojcu Maksymilianie Kolbe, błogosławionej Rodzinie Ulmów i rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz napisał, że „usuwanie z wystawy tych, którzy dawali świadectwo patriotyzmu i niezłomnej walki o dobro Ojczyzny jest niedopuszczalne”.

  Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec ostatnich działań dyrekcji Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, które doprowadziły do usunięcia z wystawy głównej prezentowanej w tymże muzeum wizerunków oraz informacji o świętym męczenniku, franciszkaninie Ojcu Maksymilianie Kolbe, błogosławionej Rodzinie Ulmów z Markowej i rotmistrzu Witoldzie Pileckim.

  Ewa Leniart, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, była wojewoda podkarpacki

  W wydanym wspólnie oświadczeniu podkreślają, że w obecnych czasach szczególnie potrzebujemy pamięci o naszych bohaterach, a ich usunięcie z głównej wystawy Muzeum II Wojny Światowej jest próbą zubożenia polskiej historii.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com