poniedziałek, 15 lipca, 2024
+

  Pierwszy w historii lot czarterowy z Jasionki na hiszpańską Majorkę

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W środę rano z Rzeszowa wystartował pierwszy samolot na Majorkę. Na pokładzie znajdował się komplet pasażerów. To już 15. kierunek czarterowy z lotniska w Jasionce w tym sezonie.

  Loty na Majorkę, znaną z malowniczych plaż i czystego morza, odbywają się co środę. Czarterowane przez TUI Poland samoloty startują o 9:25. Pierwszy przylot z Majorki został uczczony tradycyjnym salutem wodnym wykonanym przez Lotniskową Służbę Ratowniczo-Gaśniczą na lotnisku w Jasionce. Na pokładzie pierwszego lotu, obsługiwanego przez Boeing 737-73S linii Buzz, było 148 pasażerów. Przed odlotem czekały na nich słodkie niespodzianki oraz prezenty od lotniska.

  Majorka to kolejny słoneczny kierunek, na który czekali mieszkańcy Podkarpacia i sąsiednich regionów. Nowa destynacja zwiększa wybór wakacyjnych miejsc dla osób preferujących zorganizowany wypoczynek. Warto podkreślić, że w tym roku na lotach czarterowych obsłużono już ponad 90 tysięcy pasażerów, co kilka lat temu nie zdarzało się nawet przez cały rok.

  Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

  Majorka to trzeci tegoroczny debiut z Jasionki, po Alicante i Izmirze. W tym sezonie z podrzeszowskiego lotniska można bezpośrednio polecieć do 28 destynacji w 15 krajach: Turcji, Grecji, Hiszpanii, Egiptu, Tunezji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry, Włoch, Chorwacji, USA, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz nad polskie morze. Obecnie, w szczycie sezonu, wszystkie te kierunki są obsługiwane.

  Inauguracja tych połączeń czarterowych to ważne wydarzenie nie tylko dla lotniska, ale również dla TUI. Sezon Lato 2024 to podwojenie naszej oferty z wylotem z Rzeszowa, a kolejne lata przyniosą dalsze wzrosty, widzimy to po ogromnym popycie na naszą ofertę

  Marcin Dymnicki, dyrektor zarządzający TUI Poland.
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com