niedziela, 14 lipca, 2024
+

  Do 30 czerwca możesz zgłosić się na Festiwal Muzyczny w Dylągówce ARTIS!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podkarpackie nie przestaje zaskakiwać inicjatywami promującymi lokalne talenty. Już 13 lipca 2024 roku, na Stadionie Sportowym w Dylągówce, gmina Hyżne, odbędzie się wyjątkowy festiwal muzyczny. Wydarzenie to, realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Podkarpackiego, ma na celu aktywizację, wsparcie i promocję podkarpackiego amatorskiego środowiska muzycznego. W festiwalu, który przybierze formę konkursu, wezmą udział zarówno soliści, jak i zespoły, które zaprezentują po dwa utwory.

  Cel i idea festiwalu

  Głównym założeniem festiwalu jest konfrontacja umiejętności muzycznych uczestników oraz wyłonienie laureatów – najciekawszych osobowości muzycznych wydarzenia. Organizatorzy postawili na różnorodność muzyczną, dlatego festiwal jest otwarty na rozmaite gatunki i style muzyczne. Ma to na celu pokazanie pełnej palety talentów, jakimi dysponuje podkarpackie środowisko muzyczne.

  Jury i nagrody

  Do oceny występów zostanie powołane profesjonalne, trzyosobowe jury. W skład tego zespołu wejdą eksperci z dziedziny muzyki, którzy oceniać będą umiejętności wykonawców, poziom artystyczny utworów oraz sposób prezentacji. Laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca otrzymają nagrody pieniężne, dyplomy oraz pamiątkowe statuetki. Pozostali uczestnicy również zostaną uhonorowani dyplomami i statuetkami, co podkreśli ich udział i wkład w festiwal.

  Goście specjalni i promocja regionu

  Wydarzenie będzie miało charakter nie tylko konkursowy, ale także promocyjny. Na festiwal zostaną zaproszone władze samorządowe wszystkich szczebli, przedstawiciele domów kultury oraz osoby związane z branżą kulturalno-artystyczną. Dzięki temu festiwal będzie doskonałą okazją do zaprezentowania ciekawych muzycznych pasjonatów oraz do promocji Województwa Podkarpackiego na szerszą skalę.

  Wszystkie występy będą rejestrowane w formie fotograficznej i filmowej, a następnie udostępnione w Internecie. Dzięki temu wydarzenie dotrze do szerokiego grona odbiorców w całym kraju, promując region i jego talenty.

  Dodatkowe atrakcje

  Podczas festiwalu nie zabraknie również dodatkowych atrakcji, które będą promować dziedzictwo kulturowe Podkarpacia. Na uczestników i widzów czekać będą stoiska wystawowe regionalnych i lokalnych twórców oraz rękodzielników. Ponadto, miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich zorganizują stoiska z regionalnym jadłem, co pozwoli na poznanie i docenienie podkarpackiej kuchni.

  Termin i miejsce

  Festiwal odbędzie się 13 lipca 2024 roku, w godzinach 16:00 – 20:00 na Stadionie Sportowym w Dylągówce, gmina Hyżne. Jest to doskonała okazja do spędzenia letniego popołudnia w towarzystwie muzyki i kultury, a także do wsparcia lokalnych talentów.

  Zgłoszenia i udział

  Osoby i zespoły zainteresowane udziałem w festiwalu mają czas na zgłoszenie swojego uczestnictwa do 30 czerwca. To wydarzenie to świetna okazja dla amatorów muzyki z Podkarpacia, aby pokazać swoje umiejętności, zdobyć cenne doświadczenie i być może rozpocząć swoją drogę do kariery muzycznej.

  Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do zaprezentowania swoich talentów i spędzenia niezapomnianego dnia w otoczeniu muzyki i kultury Podkarpacia. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych do udziału w festiwalu i kibicowania lokalnym talentom.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com