sobota, 13 lipca, 2024
+

  Prezydent Rzeszowa otrzymał absolutorium, ale przed głosowaniem pojawiło się bardzo wiele trudnych pytań

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, otrzymał absolutorium dzięki głosom radnych Koalicji Obywatelskiej i klubu Rozwój Rzeszowa. Przeciwko głosowali radni z Prawa i Sprawiedliwości. Jeden radny Razem dla Rzeszowa głosował za, troje wstrzymało się od głosu.

  Głosowanie nad absolutorium za wykonanie budżetu poprzedziła niemal sześciogodzinna dyskusja na temat raportu o stanie miasta oraz nieco krótsza debata dotycząca realizacji ubiegłorocznego budżetu.

  Dyskusje przed głosowaniem dotyczyły raportu o stanie miasta oraz wykonania budżetu. Dokument ten zawierał informacje na temat różnych aspektów Rzeszowa, takich jak ludność, finanse, edukacja, zdrowie, kultura, transport i bezpieczeństwo. Konrad Fijołek omówił kluczowe inwestycje, takie jak rozwój infrastruktury edukacyjnej, zakup autobusów, budowę dróg oraz otwarcie przedstawicielstw firm takich jak Safran i Boeing.

  Waldemar Szumny z PiS skrytykował politykę transportową miasta, wskazując na brak konkretów dotyczących poprawy komunikacji. Witold Walawender z Rozwoju Rzeszowa pochwalił dynamiczny rozwój miasta, a Andrzej Dec z KO podkreślił promocję miasta po wybuchu wojny w Ukrainie. Jacek Strojny z Razem dla Rzeszowa krytycznie ocenił raport, ale zaznaczył, że radni jego klubu zagłosują według własnego uznania.

  Za absolutorium dla prezydenta Rzeszowa głosowało 13 radnych (KO i Rozwój Rzeszowa), przeciw było 9 (PiS), a trzy osoba wstrzymała się od głosu.

  Zdając sobie sprawę, że dzisiejsze dyskusje, zarówno nad raportem, jak i nad sprawozdaniem z wykonania budżetu dla wielu z państwa byli ważnymi i każdy z was wyrażał troskę i obawę o losy naszego miasta. Szanując tę troskę i obawę, na pewno postaramy się większość trosk i obaw rozwiać, problemy rozwiązywać wspólnie razem. A dziś dziękuję za tę wyrozumiałość, za udzielenie wotum zaufania i absolutorium. Na pewno taki wynik głosowania, pozytywny wynik, motywuje zarówno mnie osobiście jak i wszystkie służby miasta do dalszej wytężonej pracy. Traktuję ten wynik głosowania również jako pozytywną odpowiedź na zaproszenie do współpracy wysokiej rady. Co będziemy na różnych polach i płaszczyznach codziennej pracy czynić

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com