niedziela, 14 lipca, 2024
+

  „Atrakcje na wakacje” czyli zajęcia dla dzieci, które organizuje rzeszowska biblioteka już ruszyły!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w letnich spotkaniach pod hasłem „Atrakcje na wakacje”. Od 22 czerwca do 30 sierpnia 2024 roku, biblioteka przygotowała bogaty program wydarzeń, które mają na celu nie tylko zapewnienie rozrywki, ale także rozwijanie kreatywności, pasji i umiejętności uczestników. Warto podkreślić, że udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny, choć na wybrane wydarzenia obowiązują zapisy.

  W ramach „Atrakcji na wakacje” biblioteka przygotowała różnorodne warsztaty i zajęcia, które z pewnością przypadną do gustu zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom. Wśród przygotowanych atrakcji znajdą się między innymi:

  Warsztaty literacko-plastyczne i rękodzielnicze: Te zajęcia mają na celu rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci. Uczestnicy będą mieli okazję tworzyć własne prace plastyczne inspirowane literaturą, a także uczyć się technik rękodzielniczych.

  Zajęcia edukacyjno-animacyjne: Przez całe lato, biblioteka oferować będzie różnorodne zajęcia edukacyjne, które poprzez zabawę przybliżą dzieciom świat nauki i kultury.

  Spotkania z ciekawymi osobami i bajkowymi bohaterami: Dzieci będą miały okazję spotkać się z interesującymi osobami, które podzielą się swoimi pasjami i doświadczeniami. Dodatkowo, spotkania z ulubionymi postaciami z bajek z pewnością wywołają uśmiech na twarzach najmłodszych uczestników

  Zagadki, quizy, puzzle: Te aktywności mają na celu rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i współpracy w grupie. Każde dziecko będzie mogło sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w różnorodnych zadaniach.

  Joga w plenerze: Zajęcia jogi na świeżym powietrzu to doskonała okazja do relaksu i wyciszenia, a także do zadbania o zdrowie fizyczne.

  Wiele innych atrakcji: Program letnich spotkań jest niezwykle bogaty i różnorodny, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegółowy harmonogram wszystkich wydarzeń jest dostępny do pobrania na stronie biblioteki.

  Choć większość zajęć jest dostępna bez wcześniejszych zapisów, niektóre warsztaty i spotkania wymagają wcześniejszej rejestracji. Organizatorzy proszą także, aby grupy zorganizowane (takie jak przedszkola czy półkolonie) skontaktowały się z daną agendą przed przyjściem na zajęcia, aby zapewnić odpowiednie przygotowanie i komfort uczestników.

  Letnie atrakcje będą odbywać się w różnych filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Oto lista placówek, w których zaplanowano wydarzenia: Filia nr 1, ul. Bohaterów 5 Filia nr 2, ul. Fredry 5 Filia nr 3, ul. Krzyżanowskiego 6 Filia nr 4, ul. Ofiar Katynia 15 Filia nr 5, ul. Budziwojska 194 Filia nr 6, ul. Podwisłocze 6 Filia nr 7, ul. Osmeckiego 51 Filia nr 8, ul. Okulickiego 3 Filia nr 9, ul. Czackiego 5 Filia nr 10, ul. Podchorążych 1 Filia nr 11, ul. Dębicka 170 Filia nr 12, ul. Beskidzka 5 Filia nr 13, ul. Iwonicka 38 Filia nr 16, ul. Gromskiego 10 c Filia nr 17, ul. Paderewskiego 154 Filia nr 18, ul. Łukasiewicza 78 Filia nr 20, ul. Solarza 9a Wypożyczalnia Główna, ul. Dąbrowskiego 33a Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Słowackiego 11.

  Wakacje z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży, aby spędzić czas w sposób kreatywny, edukacyjny i pełen zabawy. Dzięki bogatej ofercie warsztatów, zajęć i spotkań, każde dziecko znajdzie coś dla siebie, a letnie dni staną się pełne niezapomnianych wrażeń. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach i życzymy wszystkim uczestnikom wspaniałych wakacji!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com