sobota, 13 lipca, 2024
+

  Za kilki dni, międzynarodowa społeczność WSIiZ będzie mogła się zintegrować, podczas International Day!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W WSIiZ studiuje obecnie blisko 1400 osób z ponad 50 krajów świata, co czyni tę szkołę wyższą najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w regionie i plasuje na 12. miejscu w Polsce pod względem liczby studentów zagranicznych. International Day to wyjątkowe plenerowe wydarzenie, które zostało stworzone przez studentów i dla studentów, aby międzynarodowa społeczność WSIiZ mogła lepiej się poznać i zacieśnić więzi poprzez wspólną zabawę i wymianę kulturową.

  International Day to przede wszystkim festiwal muzyki i tańca, podczas którego studenci prezentują swoje talenty, nawiązując do tradycji i kultury krajów, z których pochodzą. W tym roku na scenie zobaczymy między innymi:

  Adil Yerzhanov z Kazachstanu, student kierunku Computer Science, wraz ze swoją grupą wykona piosenkę „Yaimdama”. W języku kazachskim tytuł ten oznacza „Nie martw się” lub „Wszystko będzie dobrze”. Adil wyjaśnia, że wybrali ten utwór, ponieważ przekazuje on uniwersalne przesłanie, że nawet w obliczu wyzwań wszystko będzie dobrze. To przesłanie jest skierowane do wszystkich studentów, nauczycieli oraz osób stawiających czoła trudnościom.

  Caleb Boobalan z Indii, student kierunku International Business Management, zaprezentuje występ, którego głównym tematem będzie miłość i życzliwość. Caleb podkreśla, że Rzeszów stał się dla niego drugim domem, a możliwość zanurzenia się w lokalnej kulturze i nawiązania trwałych kontaktów z osobami z różnych środowisk jest dla niego niezwykle wartościowa.

  Program wydarzenia

  International Day rozpocznie się o godzinie 16:00, 27 czerwca na kampusie WSIiZ w Kielnarowej i potrwa do późnego wieczora. Program wydarzenia obejmuje:

  16:00 – Występy studentów

  18:00 – Poczęstunek

  18:30-19:00 – Loteria z nagrodami ufundowanymi przez firmy i instytucje: Deloitte, Urząd Miasta Rzeszowa, Podkręcone, FlyPark, Aloha-Food, Bowling & Club, Rezydencja Zagadek, Helios, Reskart Racing, WyWrotki

  19:00 – Występ studentów z Zimbabwe oraz otwarte warsztaty tańca dla wszystkich chętnych

  19:20-22:00 – Dyskoteka

  Wspólne świętowanie kulturowej różnorodności

  International Day to nie tylko występy i zabawa, ale także doskonała okazja do integracji międzynarodowej społeczności WSIiZ. Jak mówi Magdalena Louis, Dyrektor do spraw współpracy i rekrutacji międzynarodowej: „Mamy to szczęście, że studiuje u nas aż tylu młodych ludzi z całego świata i że chcą się z nami podzielić swoją niezwykłą energią. Umiemy korzystać z wszystkich dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą fakt, że jesteśmy najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w regionie.”

  Otwarte dla całej społeczności

  Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim i jest otwarte dla całej społeczności WSIiZ oraz wszystkich zainteresowanych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com