czwartek, 18 lipca, 2024
+

  W lipcu na Bulwarach odbędzie się po raz pierwszy piknik NGO, którego jesteśmy patronem!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszów jest miastem pełnym życia, pasji i zaangażowania społecznego. To właśnie tutaj, w samym sercu Podkarpacia, odbędzie się niezwykłe wydarzenie – I Piknik NGO, który zgromadzi społeczność lokalną oraz liczne organizacje pozarządowe działające na rzecz wspólnego dobra.

  „I Piknik dla Społeczności: Rzeszowskie NGO w Akcji” to wydarzenie, które ma na celu integrację mieszkańców Rzeszowa oraz promocję działalności organizacji pozarządowych (NGO) w naszym mieście. Organizatorzy pragną stworzyć przestrzeń, w której zarówno mieszkańcy, jak i organizacje będą mogły się spotkać, wymienić doświadczeniami i zainspirować do dalszych działań na rzecz społeczności lokalnej.

  Piknik oferuje liczne atrakcje, które z pewnością przyciągną mieszkańców Rzeszowa w każdym wieku. Od warsztatów i pokazów, po stoiska informacyjne i zabawy dla dzieci – każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy przygotowali również szereg aktywności mających na celu edukację na temat możliwości zaangażowania się w działania społeczne oraz wspieranie aktywności obywatelskiej i wolontariatu.

  Podczas pikniku będą miały miejsce różnorodne warsztaty prowadzone przez specjalistów z różnych dziedzin. Będzie można nauczyć się nowych umiejętności, poznać tajniki rękodzieła, a także wziąć udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych. Pokazy artystyczne, teatralne i taneczne z pewnością umilą czas wszystkim uczestnikom.

  Organizacje pozarządowe będą miały okazję zaprezentować swoje działania na indywidualnych stoiskach. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o działalności lokalnych NGO, poznać ich projekty oraz dowiedzieć się, jak można się w nie zaangażować. Stoiska będą czynne do godziny 19:00, więc warto przyjść wcześniej i skorzystać z tej wyjątkowej okazji do nawiązania kontaktów.

  Dla najmłodszych uczestników pikniku przygotowano liczne zabawy i animacje. Będzie można wziąć udział w grach i konkursach, spotkać się z ulubionymi postaciami z bajek, a także uczestniczyć w warsztatach plastycznych i kreatywnych. Dzieci na pewno nie będą się nudzić!

  Muzyczna oprawa pikniku to koncerty rzeszowskich zespołów, które zagrają na żywo dla wszystkich uczestników. Wystąpią m.in. Ukuleliska i Kraina Przyjemności, a gwiazdą wieczoru będzie ZIEMBUL. Koncerty rozpoczną się o 17:00 i potrwają aż do 22:00, tworząc niezapomnianą atmosferę tego wyjątkowego wydarzenia.

  Jeśli reprezentujesz organizację pozarządową i chcesz zaprezentować swoją działalność podczas pikniku, istnieje kilka sposobów, w jaki możesz się zaangażować:

  Wystawienie indywidualnego stoiska

  Przygotuj swoje stoisko informacyjne, na którym zaprezentujesz działalność swojej organizacji.

  Prowadzenie warsztatów

  Zorganizuj ciekawe warsztaty lub animacje, które przyciągną uczestników pikniku.

  Tworzenie atrakcji

  Przygotuj atrakcje dla zwiedzających, które będą zarówno edukacyjne, jak i rozrywkowe.

  Aby zgłosić swoją organizację do udziału w pikniku, wypełnij formularz oraz prześlij zgłoszenie na maila: polifonia.project@gmail.com. Rekrutacja trwa tylko do 30 czerwca, a liczba miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekaj!

  I Piknik NGO to niepowtarzalna okazja dla organizacji pozarządowych z Rzeszowa, aby zaprezentować się lokalnej społeczności. To wydarzenie sprzyja budowaniu relacji, nawiązywaniu współpracy oraz promowaniu wartości, jakie niesie ze sobą działalność na rzecz wspólnego dobra. Przyjdź i pokaż, jak wiele twoja organizacja wnosi do życia społeczności lokalnej.

  I Piknik NGO w Parku Kultury i Wypoczynku Bulwary Rzeszów to wydarzenie, którego nie można przegapić. To doskonała okazja, aby spędzić czas w miłym towarzystwie, nauczyć się czegoś nowego i wesprzeć lokalne organizacje pozarządowe. Zabierz rodzinę, przyjaciół i znajomych i dołącz do imprezy 6 lipca 2024 roku od godziny 14 do 22. Razem możemy zdziałać wiele!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com