czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Poseł Adam Dziedzic organizuje pomoc dla poszkodowanych rolników w nawałnicy

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Poseł Adam Dziedzic, w poniedziałek zorganizował specjalna konferencję prasową, W związku z ogromnymi stratami rolników spowodowanymi nawałnicami, które przeszły nad Podkarpaciem w miniony weekend. W spotkaniu z mediami wzięli udział przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Podkarpackiej Izby Rolniczej oraz Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

  Przygotowany został konkretny schemat postępowania, aby poszkodowani rolnicy mogli uzyskać szybką pomoc. Podano, że w podkarpackim oddziale ARiMR uruchomiono specjalne numery telefoniczne, pod którymi rolnicy mogą uzyskać szczegółowe informacje: 17 864 15 03, 17 860 22 41.

  Poseł Dziedzic zadeklarował, że będzie zabiegał o środki finansowe na wypłatę odszkodowań dla poszkodowanych. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie uruchomił procedurę wypłaty rekompensat dla poszkodowanych mieszkańców. Mieszkańcom poszkodowanym przez burze przysługuje do 6 tys. zł pomocy doraźnej, do 100 tys. zł na remont budynku gospodarczego i do 200 tys. zł na odbudowę domu. Adam Dziedzic wyraził wdzięczność wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy usuwaniu skutków nawałnic.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com