czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Już teraz możesz zapisać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę z Rzeszowa, która odbywać się będzie od 4 do 13 sierpnia

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W tym, 2024 roku, 4 sierpnia wystartuje 47. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Jeśli chcesz się na nią wybrać, trwają na nią cały czas zapisy, które zakończą się 27 lipca. Jeśli czujesz, że pokonałbyś taką drogę, albo chociaż jej kawałek, chciałabyś wyruszyć ze swoją intencją w tak daleką podróż, zanosząc swoje prośby oraz modlitwy do Matki Bożej Częstochowskiej, na Jasnej Górze, zintegrować się z innymi i przeżyć duchowo ten czas, warto się zapisać, wyruszyć w drogę. Warto dołączyć do pielgrzymów. Tegoroczna pielgrzymka ma hasło „Z Maryją w Kościele”. To niezapomniana okazja, by przejść prawie 300 kilometrów w duchu modlitwy i wspólnoty, przezwyciężając swoje trudności.

  Piesza pielgrzymka to nie tylko wyzwanie fizyczne, ale przede wszystkim duchowe. Wyruszając w tę niezwykłą podróż, będziesz miał okazję do głębokiej refleksji, modlitwy i kontemplacji. To czas, aby zastanowić się nad swoim życiem, relacjami z innymi ludźmi i miejscem Boga w swoim sercu. Pielgrzymka to również doskonała okazja, by spotkać nowych ludzi, nawiązać głębsze relacje i dzielić się doświadczeniami wiary. Dołączając do pielgrzymki, przekroczysz granice swojego komfortu. Razem z innymi pielgrzymami, będziesz dzielić trudy i radości wędrówki, wspólnie modlić się, śpiewać i wzajemnie wspierać. To niezapomniane chwile, które na pewno na bardzo długo pozostaną w twojej pamięci.

  Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 250 zł za osobę. Zaliczka w wysokości 50 zł płatna jest przy zapisie, a pozostała kwota (200 zł) u księdza przewodnika na spotkaniu przed pielgrzymką. Dla rodzin przewidziane są zniżki. Trzecia osoba z rodziny płaci 200 zł, a czwarta i kolejne 150 zł. Dzieci do 10 roku życia są zwolnione z opłaty pielgrzymkowej. Osoby pełniące funkcje kwatermistrza, muzyczne oraz porządkowe płacą 150 zł.

  Jeśli nie masz możliwości uczestnictwa w całej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, możesz skorzystać z opcji pielgrzymki sztafetowej. Każdego dnia w trasę wyruszy inna grupa pątników z różnych części diecezji. Możesz wybrać dzień, w którym chcesz pielgrzymować i zapisać się na sztafetową wersję pielgrzymki. Koszt udziału w jednym dniu sztafety to 40 zł za osobę, a dzieci do 10 roku życia są zwolnione z opłaty pielgrzymkowej. Dodatkowym kosztem jest opłata za autokar. Od trzeciego dnia pielgrzymki sztafetowi pątnicy odwiedzą Jasną Górę i będą uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu. 12 i 13 sierpnia to dni sztafety dwudniowej połączonej z noclegiem.

  Harmonogram Odjazdu Autokarów

  4 sierpnia (niedziela)

  Rzeszów – transport we własnym zakresie

  5 sierpnia (poniedziałek)

  Rzeszów – parking przy hali sportowej Podpromie – godz. 5:50

  6 sierpnia (wtorek)

  Strzyżów – Rynek – kościół Farny – godz. 5:30

  7 sierpnia (środa)

  Jasło – parking przy kościele Farnym – godz. 5:30

  8 sierpnia (czwartek)

  Rzeszów – parking przy hali sportowej Podpromie – godz. 6:00

  9 sierpnia (piątek)

  Ropczyce – kościół Farny – godz. 4:45

  10 sierpnia (sobota)

  Gorlice – kościół pw. Św. Jadwigi – godz. 4:30

  11 sierpnia (niedziela)

  Kolbuszowa – kościół pw. Wszystkich Świętych – godz. 4:40

  Sokołów Małopolski – kościół – Sanktuarium – godz. 4:15

  12-13 sierpnia (poniedziałek-wtorek) – nocleg w Olsztynie

  Rzeszów – parking przy hali sportowej Podpromie – godz. 4:00

  Jasło – parking przy kościele Farnym – godz. 4:00

  Rejestracja na pielgrzymkę jest już otwarta i potrwa do soboty, 27 lipca 2024 roku, do godziny 23:59. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby dołączyć do 47. Pieszej Pielgrzymki z Rzeszowa na Jasną Górę. Zapisy odbywają się za pośrednictwem formularza online.

  Piesza pielgrzymka to wyjątkowe duchowe i fizyczne doświadczenie, które pozostawia niezatarte wspomnienia i wzmacnia więzi z Bogiem i innymi ludźmi. Biorąc w niej udział przekroczysz swoje granice i przeżyjesz niezapomniane chwile na drodze do Jasnej Góry. Zapisz się już teraz i bądź częścią tej niezwykłej wspólnoty pielgrzymów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com