niedziela, 14 lipca, 2024
+

  Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na imprezy, w ten weekend, na których idealnie się rozerwiesz, spędzisz czas i pobawisz!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W cieplejszym okresie, co roku, w mieście Rzeszów organizowane są różne szczególnie plenerowe imprezy, na których nie tylko dzieci, ale też ci nieco starsi wspaniale spędzają wolne weekendy. Często organizowane są dni osiedli, różne pikniki, koncerty, potańcówki, festyny czy animacje dla maluchów. Szczególnie, dlatego, że dziś dzieciaki kończą rok szkolny i rozpoczynają tym samym beztroskie wakacje, Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na wydarzenia, podczas których potańczysz, zobaczysz występy artystyczne, pobawisz się i zintegrujesz z innymi. Miasto Rzeszów przygotowało coś szczególnego dla wszystkich osób, w każdym wieku. W końcu, trzeba jakoś uczcić lato, rozpoczynające się wakacje, wolne od szkoły oraz czasem także i wolne od pracy. Tym razem, będzie się działo coś specjalnego przy ul. Herbowej, na Osiedlu Pogwizdów oraz przy Fontannie Multimedialnej w Rzeszowie i na Osiedlu Mieszka I.

  Święto Osiedla Budziwój – festyn pełen atrakcji i radości!

  Rada Osiedla Budziwój oraz Rzeszowski Dom Kultury serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy na Dniach Osiedla Budziwój. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 23 czerwca 2024 roku, na placu przed Rzeszowskim Domem Kultury filia Country przy ul. Herbowej 3. Wstęp na festyn jest wolny, co sprawia, że jest to idealna okazja, aby spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół.

  W programie tegorocznych Dni Osiedla Budziwój znalazło się wiele atrakcji, które z pewnością przypadną do gustu zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom. O godzinie 15:00 rozpocznie się seria występów artystycznych. Na scenie pojawią się utalentowani uczestnicy zajęć z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Country oraz filia Budziwój, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7, podopieczni Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi im. św. Z. Felińskiego, a także Zespół Śpiewaczy Wesołe Kumoszki oraz osiedlowy zespół młodzieżowy.

  Jednym z najważniejszych punktów programu będą obchody Jubileuszu 40-lecia powstania Klubu Sportowego “Grunwald Budziwój”. To wyjątkowe wydarzenie będzie okazją do wspomnień, uhonorowania zasłużonych członków klubu oraz zaprezentowania sukcesów sportowych na przestrzeni lat.

  Jak co roku, organizatorzy zadbali o bogaty program rozrywkowy. Na terenie festynu pojawią się zabawy, konkursy, animacje oraz różnorodne urządzenia rekreacyjne. Nie zabraknie także stoisk z grillem oraz zimnymi napojami, które umilą czas spędzony na świeżym powietrzu.

  Na zakończenie dnia, od godziny 20:00, organizatorzy zapraszają na taneczną zabawę pod chmurką. To doskonała okazja, aby zakończyć dzień pełen wrażeń w rytmach ulubionych melodii i w miłej atmosferze.

  Smyk Arena – kreatywne warsztaty dla dzieci

  Rzeszowski Dom Kultury, w ramach Europejskiego Stadionu Kultury, zaprasza na wydarzenie Smyk Arena, które odbędzie się 22 i 23 czerwca 2024 roku na placu przy Fontannie Multimedialnej w Rzeszowie. To dwa dni pełne kreatywnych warsztatów i aktywności dla najmłodszych.

  Program na 22 czerwca

  12:00 – 14:00: Kreacja miasta – warsztaty, podczas których dzieci będą mogły stworzyć swoje własne wizje urbanistyczne.

  13:00 – 15:00: Sztuka faktury i koloru – zajęcia artystyczne rozwijające wyobraźnię i umiejętności manualne.

  14:30 – 16:00: Ponowna sesja kreacji miasta, dla tych, którzy nie zdążyli na poranne warsztaty.

  15:30 – 18:00: Kolejna edycja sztuki faktury i koloru.

  Program na 23 czerwca

  12:00 – 18:00: Dmuchany labirynt XXL – atrakcja, która z pewnością dostarczy dzieciom wiele radości.

  12:00 – 14:30: Szalone graffiti – warsztaty, podczas których dzieci będą mogły wyrazić swoją kreatywność na dużych płótnach.

  13:00 – 16:00: Plątanina – labirynt, zabawa w poszukiwanie wyjścia w kreatywnym labiryncie.

  15:00 – 18:00: Ponowna sesja szalonego graffiti.

  Dni Osiedla Pogwizdów Nowy – radość i zabawa

  Nieco wcześniej, w sobotę 22 czerwca 2024 roku, odbędą się Dni Osiedla Pogwizdów Nowy. To kolejna wspaniała okazja do wspólnego świętowania i zabawy. Wydarzenie odbędzie się na terenie przy remizie OSP Rzeszów – Pogwizdów Nowy przy ul. Pogwizdowskiej 85. Wstęp na festyn jest wolny.

  Program

  11:00 – 14:00: Turniej ping-ponga – doskonała okazja do sportowej rywalizacji i zdobycia wspaniałych nagród.

  15:00 – 17:00: Strefa dla dzieci – animacje, zabawy, konkursy i malowanie twarzy. Dzieci będą mogły korzystać z różnorodnych urządzeń rekreacyjnych.

  19:00 – 24:00: Potańcówka z zespołem NOCNA ZMIANA – wieczorem osiedle zamieni się w parkiet taneczny, a zespół Nocna Zmiana zapewni muzykę, przy której nie sposób stać w miejscu.

  Podczas wydarzenia na uczestników czekać będzie stoisko gastronomiczne, gdzie będzie można skosztować pysznych przekąsek.

  Rodzinny Piknik na Dni Osiedla Mieszka I – radość, zabawa i początek wakacji!

  Rada Osiedla Mieszka I oraz Rzeszowski Dom Kultury mają zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców na wyjątkowy Piknik Rodzinny, który odbędzie się w ramach Dni Osiedla Mieszka I. To niezwykłe wydarzenie, inaugurujące wakacje, zaplanowano na sobotę, 22 czerwca 2024 roku, w godzinach od 14:00 do 18:00. Miejscem spotkania będzie boisko przy ulicy Monte Cassino i Generała Kustronia. Wstęp na piknik jest wolny, więc każdy ma okazję dołączyć do zabawy i spędzić niezapomniane chwile w gronie rodziny i przyjaciół.

  Już od godziny 14:00 na uczestników pikniku czekać będzie mnóstwo atrakcji i niespodzianek, które z pewnością umilą czas spędzony na świeżym powietrzu. Organizatorzy przygotowali różnorodne aktywności, które zadowolą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dla najmłodszych gości przewidziano kolorowe i kreatywne malowanie twarzy. Profesjonalni animatorzy zamienią dziecięce buźki w urocze zwierzątka, superbohaterów czy fantastyczne postacie. To doskonała okazja, by każdy maluch poczuł się wyjątkowo. Dla tych, którzy lubią aktywność fizyczną i zdrową rywalizację, przygotowano wspólne rozgrywki sportowe. Jednym z najważniejszych punktów programu będzie rodzinne przeciąganie liny – konkurencja, która zawsze budzi mnóstwo emocji i wywołuje gromkie śmiechy. To nie tylko świetna zabawa, ale także sposób na zacieśnienie więzi rodzinnych.

  Ciekawą atrakcją, która z pewnością przyciągnie zarówno dzieci, jak i dorosłych, będzie pokaz baniek mydlanych. Wielkie, kolorowe bańki będą unosić się w powietrzu, tworząc magiczną atmosferę i dostarczając mnóstwo radości wszystkim uczestnikom. Jedną z najbardziej fascynujących atrakcji będą eksperymenty naukowe. Pod okiem doświadczonych prowadzących dzieci będą mogły brać udział w różnorodnych eksperymentach, które w przystępny sposób wprowadzą je w świat nauki. To świetna okazja, by połączyć zabawę z edukacją i rozbudzić w najmłodszych ciekawość świata.

  Dla tych, którzy lubią ruch i zabawę na świeżym powietrzu, przygotowano dmuchaną zjeżdżalnię. Ta popularna atrakcja zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem i dostarcza dzieciom mnóstwo radości. Skoki, zjazdy i śmiech – to wszystko sprawi, że dzieci będą się doskonale bawić. Oprócz wymienionych atrakcji, na uczestników pikniku czekać będzie wiele innych konkurencji z nagrodami. Zabawy i konkursy będą zróżnicowane, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wspaniałe nagrody będą dodatkowym motywatorem do aktywnego uczestnictwa.

  Piknik Rodzinny na Dni Osiedla Mieszka I to wydarzenie, które ma na celu integrację mieszkańców, wspólną zabawę i aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Organizatorzy zadbali o to, aby program był różnorodny i dostosowany do różnych grup wiekowych. Dzięki temu każdy, bez względu na wiek, będzie mógł znaleźć coś dla siebie i spędzić czas w miłej, rodzinnej atmosferze.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com