niedziela, 14 lipca, 2024
+

  Zatrzymano policjantów z Jasła w sprawie korumpowania lekarza psychiatry

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ramach śledztwa dotyczącego korupcji, które jest prowadzone przeciwko lekarzowi z Rzeszowa, dokonano kolejnych zatrzymań funkcjonariuszy. Funkcjonariusze z Jasła w województwie podkarpackim zostali aresztowani przez Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.

  Jak poinformowało Radio RMF FM, aresztowano kilku funkcjonariuszy. Prokuratura oraz Biuro Spraw Wewnętrznych nie ujawniają jednak ich dokładnej liczby ani nie precyzują, czy zatrzymani są obecnymi, czy byłymi policjantami.

  Wiadomo jedynie, że aresztowania te są częścią śledztwa przeciwko psychiatrze z Rzeszowa, który brał łapówki w zamian za wystawianie fałszywych zaświadczeń. Dotychczas ustalono, że ponad stu klientów tego lekarza stanowili nie tylko policjanci, ale również strażacy, oficerowie służb specjalnych i zawodowi żołnierze.

  Osoby te potrzebowały dokumentacji wizyt u psychiatry, aby ubiegać się o wyższe dodatki za pracę w szkodliwych warunkach lub o podwyższenie emerytury.

  Śledztwo wykazało, że lekarz za łapówki w wysokości od 50 do 100 złotych wpisywał do kart zdrowia informacje o stanie psychicznym pacjentów bez przeprowadzania badań. Psychiatra usłyszał już ponad 270 zarzutów korupcyjnych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com