czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Od lipca aż do września, odbywają się Letnie Ogrody Literackie w Ogrodach Bernardyńskich w centrum Rzeszowa!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza miłośników literatury na wyjątkowe wydarzenie letniego sezonu – Letnie Ogrody Literackie 2024. To cykl plenerowych spotkań autorskich, które odbędą się w malowniczych Ogrodach Bernardyńskich, stając się niepowtarzalną okazją do spotkania z cenionymi twórcami oraz ciekawymi rozmowami o książkach i literackich inspiracjach.

  Harmonogram wydarzeń

  Spotkania zaplanowano na następujące terminy:

  7 lipca 2024 r., godz. 16.00

  Katarzyna Kubisiowska

  Autorka bestsellerowych powieści, znana ze swojego wyjątkowego stylu i głębokiego spojrzenia na ludzkie relacje.

  28 lipca 2024 r., godz. 16.00

  Krzysztof Materna

  Autor literatury faktu, którego książki poruszają ważne społeczne tematy i dokumentują rzeczywistość w sposób niezwykle rzetelny.

  4 sierpnia 2024 r., godz. 16.00

  Ewa Ewart

  Dziennikarka i autorka reportaży, która swoimi książkami angażuje czytelników w najbardziej palące problemy współczesności.

  11 sierpnia 2024 r., godz. 16.00

  Marek Krajewski

  Twórca popularnych kryminałów osadzonych w historycznym Gdańsku, w których wplata elementy prawdziwych wydarzeń historycznych.

  1 września 2024 r., godz. 16.00

  Paweł Sołtys (Pablopavo)

  Muzyk i autor tekstów, znany ze swojej wrażliwości i talentu do opowiadania historii poprzez słowa i dźwięki.

  8 września 2024 r., godz. 16.00

  Vincent V. Severski

  Autor bestsellerowych thrillerów geopolitycznych, które zyskały sobie uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą.

  15 września 2024 r., godz. 16.00

  Wacław Radziwinowicz

  Dziennikarz i publicysta, który w swoich książkach podejmuje tematy polityczne i społeczne z niezwykłą erudycją i głębokim zrozumieniem.

  Wszystkie spotkania odbywają się przy sprzyjającej pogodzie w Ogrodach Bernardyńskich, dostarczając niezapomnianych wrażeń estetycznych i literackich. W przypadku deszczu, przenosimy się do wygodnych wnętrz Biblioteki, mieszczącej się przy ulicy Sokoła 13.

  Organizatorzy zapewniają, że na bieżąco będą informować o wszelkich zmianach i szczegółach dotyczących wydarzeń na stronie internetowej, fanpage’u na Facebooku oraz za pośrednictwem lokalnych mediów.

  Inicjatywa Letnich Ogrodów Literackich 2024 została zrealizowana dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wykorzystując środki z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2024. Dodatkowo, wydarzenie współfinansowane jest ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego, co pozwala na stworzenie wysokiej jakości programu kulturalnego dla mieszkańców i gości Rzeszowa.

  Letnie Ogrody Literackie 2024 to nie tylko okazja do spotkania z wybitnymi twórcami, ale także możliwość pogłębienia swojej pasji do literatury w niepowtarzalnej atmosferze ogrodów miejskich. Zapraszamy wszystkich miłośników książek do udziału w tych wyjątkowych spotkaniach, które obiecują być niezapomnianym przeżyciem dla każdego, kto ceni literackie inspiracje i głębokie rozmowy o słowie pisanym.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com