sobota, 13 lipca, 2024
+

  Muzeum – Zamek w Łańcucie organizuje „Lato pod balonem”, na wakacjach dla dzieci. O co chodzi?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Muzeum-Zamek w Łańcucie serdecznie zaprasza dzieci na letnie wydarzenie pod nazwą „Lato pod balonem”, które odbędzie się od 25 czerwca do 14 sierpnia 2024 roku. Program skierowany jest do dzieci w wieku od 5 do 12 lat i obejmuje różnorodne zajęcia oraz warsztaty inspirowane historią igrzysk olimpijskich, mitologią grecką oraz zbiorami Muzeum, ogrodami i parkiem.

  Wydarzenia odbędą się w otoczeniu zamku, a w przypadku deszczowej pogody zostaną przeniesione do dawnej Oranżerii. Zajęcia będą trwały do 90 minut i zaplanowane są na godziny 10:00 oraz 12:00. Aby wziąć udział, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc, którą można dokonać kontaktując się z Działem Edukacji Muzealnej pod adresem e-mail: edukacja@zamek-lancut.pl. Zapisy są przyjmowane od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 16:00. Koszt uczestnictwa wynosi 10 złotych od osoby, a liczba miejsc jest ograniczona.

  Podczas „Lata pod balonem” dzieci będą miały okazję uczestniczyć w różnorodnych zajęciach tematycznych:

  „Zawodnicy! Na start!” – spacer na orientację z zagadkami i wyzwaniami.

  „Po złoty laur” – poszukiwanie bogów greckich zaklętych w roślinności przyzamkowego parku.

  „Rozgrywki zamkowej olimpiady” – rywalizacja w jeździectwie, szermierce i tenisie, sportach uprawianych przez mieszkańców zamku.

  „Koło. Ogień. Sport.” – lekcja olimpijska, podczas której dzieci dowiedzą się, dlaczego koło i ogień są ważne w starożytnej Grecji oraz jakie sporty uprawiano w tamtych czasach.

  Dodatkowo, Muzeum-Zamek w Łańcucie zachęca wszystkich miłośników gier stolikowych do odwiedzenia dawnej Oranżerii, gdzie na piętrze budynku, w Sali 4, można zagrać w szachy, warcaby, kości lub karty podczas zwiedzania.

  To idealna okazja dla dzieci na aktywne spędzenie wakacyjnych dni, poszerzenie wiedzy o historii i kulturze oraz zabawę w inspirującym otoczeniu zamkowych murów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com