poniedziałek, 15 lipca, 2024
+

  Cykl Atrakcje na Wakacje wracają do Rzeszowa w lecie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Koncerty, warsztaty, spacery historyczne, wystawy, widowiska i projekcje filmowe – latem w Rzeszowie nie brakuje atrakcji. Miasto tętni życiem, oferując ponad 300 różnych wydarzeń. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie atrakcje przygotowano na te wakacje?

  Odpowiedź na to pytanie można było znaleźć podczas konferencji prasowej 19 czerwca w Międzynarodowym Centrum Integracji Feniks Od półkolonii dla najmłodszych po spotkania, warsztaty, dyskusje, aż po znane wakacyjne wydarzenia, do których mieszkańcy już się przyzwyczaili. W tym roku mamy cały pakiet ważnych, mniejszych i większych wydarzeń, w tym nasze flagowe Wschód Kultury i koncert otwarcia w najbliższy piątek. Zaczynamy o 18:00 kibicując naszej reprezentacji w meczu o wszystko, o 20:00 koncertem wprowadzającym Europejski Stadion Kultury, a od 21:00 duetami artystów polskich i zagranicznych. To niezwykle wartościowe wydarzenie, a po nim całe sobotnie i niedzielne dni będą wypełnione kulturalnymi atrakcjami.

  Atrakcje na wakacje zostały pomyślane tak, abyśmy aktywnie spędzili czas na terenie miasta, abyśmy mieli gdzie pójść z przyjaciółmi, gośćmi, którzy nas odwiedzą, gdzie zabrać dzieci. Dlatego czas wypoczynku mieszkańców naszego miasta jest czasem bardzo aktywnej pracy dla ludzi kultury.

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

  Prezydent dodał, że podczas wakacji co 10-14 dni odbywają się duże, kluczowe dla miasta wydarzenia. Wspomniał m.in. o Toaście Urodzinowym dla Tomasza Stańko, którego główny koncert odbędzie się na dziedzińcu Zamku Lubomirskich 13 lipca o godzinie 19:00, oraz o cyklu koncertów rapowych Dope Fest Rzeszów, które odbędą się 6 lipca, 3 sierpnia i 7 września 2024 roku na Placu Eventowym przy Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall. To wydarzenia, o których mówi się w całej Polsce, podobnie jak o Rzeszów Bike Festivalu.

  Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej zachęcał do udziału w m.in. 20-21 lipca Carpathia Festivalu 2024, który jest organizowany w mieście od 20 lat, a 23 sierpnia w nowym wydarzeniu, jakim jest Eska Music Tour Rzeszów na Bulwarach.

  Estrada Rzeszowska to nie tylko imprezy plenerowe, ale również Rzeszowskie Piwnice, które funkcjonują cały rok i oprócz zwiedzania tego, co pod płytą Rynku, proponują warsztaty, koncerty, plenerowe seanse filmowe. Będziemy też mieć Silent Disco i „Oko na miasto”, czyli tradycyjne spacery, podczas których wszystkich uczestników – turystów, ale i mieszkańców miasta traktujemy jak turystów, by zobaczyć Rzeszów z zupełnie innej perspektywy

  Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej

  Co jeszcze się wydarzy? – Z ogromną przyjemnością zapraszam mieszkańców oraz turystów na wystawy, koncerty, spotkania i warsztaty. Szczególnie zachęcam do skorzystania z naszego pięknego retro autobusu, którym z przewodnikiem można będzie zwiedzać miasto – zachęcała Krystyna Stachowska, Pełnomocnik Prezydenta i Koordynator ds. Społecznych, Kultury i Oświaty.

  Marzena Styga-Durak, dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury, opowiadała o atrakcjach na każdym osiedlu w Rzeszowie. Wspomniała o programie realizowanym wspólnie z MOPS-em, „Z uśmiechem w przyszłość”, który ma na celu zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. W ramach programu organizowane będą wydarzenia takie jak kino plenerowe, akademia smyka, oraz mobilny dom kultury, który przeniesie zajęcia na place zabaw, do parków i ogrodów miejskich.

  W parku na Słocinie z okazji urodzin Rzeszowa przygotowaliśmy koncerty kameralne, które w plenerze wyglądają cudnie…Proponujemy też nowość z okazji urodzin miasta, która będzie odbywać się późnym wieczorem – przygotowaliśmy widowiska piaskiem i muzyką malowane. Będziemy opowiadać historię Rzeszowa na osiedlach i w zakamarkach miasta w których nie spodziewaliście się państwo, że kulturę można uskuteczniać.

  Marzena Styga-Durak, dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury

  Aleksandra Kocot z Wydziału Sportu i Rekreacji w Urzędzie Miasta Rzeszowa zachęcała do udziału w lokalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych imprezach sportowych. Najbardziej prestiżowe i interesujące dla widzów będą Mistrzostwa Europy Juniorów w Skokach do Wody oraz Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa.

  Katarzyna Pawlak, Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Urzędzie Miasta Rzeszowa, zapraszała do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na różnorodne warsztaty dla dzieci i młodzieży, do Biura Wystaw Artystycznych, które od najbliższego czwartku będzie prezentować dwie nowe wystawy, oraz do Muzeum Dobranocek.

  Zależy nam aby coraz większą rolę odgrywali artyści i lokalne stowarzyszenia, na działanie których w tym roku prezydent przeznaczył ponad 1,4 mln zł, a które w czasie wakacji szykują ok. 50 imprez. – Większość proponowanych przez miasto imprez jest za darmo, a jeśli jest już opłata, to jest ona bardzo atrakcyjna

  Katarzyna Pawlak, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UM Rzeszów

  Informacje o nadchodzących wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej miasta Rzeszów oraz na Facebooku Urzędu Miasta W każdy piątek publikowana jest tam lista weekendowych imprez, a w poniedziałek rozpiska na cały tydzień.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com