czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Zostało niewiele czasu, by zgłosić się do Rzeszowskiej Rady Seniorów i zostać jej członkiem!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszowska Rada Seniorów powołana została przez Prezydenta Miasta Rzeszowa, a w jej skład wchodzą osoby starsze, które skończyły 60 rok życia i mieszkają na terenie naszego miasta. Działają one, reprezentując na przykład organizacje pozarządowe, które wspierają osoby starsze, albo uniwersytet trzeciego wieku. Organ ten ma charakter konsultacyjny, doradczy i opiniotwórczy dla władz Miasta. Obecnie trwa właśnie nabór do tej rady, na kolejną kadencję – na lata od 2024 do 2029 roku. Jeśli jesteś aktywnym seniorem, chcesz reprezentować osoby starsze w mieście i okolicy, oraz brać czynny udział w pracach Rady na rzecz poprawy jakości życia seniorów – zgłoś się! Masz czas na to, tylko do zbliżającego się poniedziałku!

  Dodajemy, że obecnie, na tę chwilę rada składa się z piętnastu osób. Nabór na to stanowisko trwa do 24 czerwca, więc jeśli chcesz zasiąść w tej radzie, masz niewiele czasu. Aby się zgłosić, należy – być przedstawicielem osób starszych, przy minimum z trzydziestoosobowym poparciu, działać na rzecz osób starszych, albo być przedstawicielem w działalności o podobnym charakterze.  

  Jak się zgłosić?

  Można wybrać się osobiście, do Wydziału Polityki Społecznej, które znajduje się przy ul. 3 Maja 13, w pokoju 210 w Rzeszowie oraz w pokoju 206. Można także wejść na stronę internetową, pod adresem https://www.erzeszow.pl/pl/2528-rada-seniorow/101136-wybory-do-rzeszowskiej-rady-seniorow.html, pobrać stamtąd formularz łącznie ze zgodą na to, by kandydować, wypełnić i zanieść do Urzędu Miasta Rzeszowa.

  Formularze zgłoszeniowe wraz z oświadczeniem kandydata o wyrażeniu zgody na kandydowanie do Rady należy dostarczyć, do:

  Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 13, pok. 201,

  Punktu kancelaryjnego Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 12,

  Punktu Obsługi Mieszkańców w Galerii Handlowej „Nowy Świat”, ul. Krakowska 20,

  Punktu Obsługi Mieszkańców w Centrum Kulturalno-Handlowym „Millenium Hall”, Al. Kopisto 1,

  Punktu Obsługi Mieszkańców w Centrum Handlowym „Plaza Rzeszów”, Al. Rejtana 65,

  Punktu Obsługi Mieszkańców w Galerii Rzeszów, Al. Piłsudskiego 44,

  platformy ePUAP (jako załącznik do pisma ogólnego do podmiotu publicznego) na adres elektronicznej skrzynki podawczej Urzędu Miasta Rzeszowa (Gminy Miasto Rzeszów) na platformie ePUAP: /umrz/SkrytkaESP.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com