czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Pijany kierowca w Niebocku zatrzymany przez innego kierowcę

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kierowca mercedesa, zatrzymany przez innego kierowcę w Niebocku, miał ponad 2 promile alkoholu we krwi oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W takim stanie mężczyzna przyjechał do sklepu. O konsekwencjach, jakie teraz poniesie nietrzeźwy kierowca, zdecyduje sąd.

  Wczoraj, tuż przed godziną 16, na numer 112 zadzwonił mężczyzna, informując, że jego brat właśnie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Odebrał mu kluczyki do samochodu, uniemożliwiając dalszą jazdę. Obaj mężczyźni, czekając na przyjazd policyjnego patrolu, skutecznie uniemożliwili dalszą podróż pijanemu kierowcy.

  Do obywatelskiego zatrzymania doszło w miejscowości Niebocko, przed jednym ze sklepów. Tam przyjechał swoim mercedesem 46-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Świadek zdarzenia, jadąc własnym autem, zauważył, że kierowca mercedesa niebezpiecznie skręca z drogi wojewódzkiej nr 835 na parking przy sklepie. Podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy, zawrócił i pojechał za nim. Po wyjściu z auta nie miał już wątpliwości, że mężczyzna jest pijany. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki i zadzwonił po pomoc do brata, który następnie zadzwonił na numer 112, informując służby.

  Na miejsce przybył policyjny patrol. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy mercedesa, a badanie alkomatem wykazało 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu danych kierowcy, okazało się, że mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

  Teraz sprawa 46-letniego mieszkańca powiatu brzozowskiego trafi do sądu, który zdecyduje o dalszych konsekwencjach, jakie poniesie kierowca mercedesa.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com