czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Magiczna podróż z Alkiem Berkowiczem przez świat Aleksandra Fredry – niezwykły koncert w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na wyjątkowy koncert promujący nową płytę Alka Berkowicza zatytułowaną „Fredro jakiego nie znacie”. Wydarzenie odbędzie się 20 czerwca 2024 roku o godzinie 19:00 w sali widowiskowej WDK. Ten niecodzienny koncert przeniesie publiczność w muzyczną podróż przez teksty Aleksandra Fredry, interpretowane z niezwykłą pasją i talentem przez jednego z najbardziej utalentowanych muzyków współczesnych – Alka Berkowicza.

  Alek Berkowicz to wybitny kontrabasista i muzyk Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej. Jego artystyczna droga nie ogranicza się jedynie do muzyki klasycznej. Berkowicz jest również cenionym kompozytorem i wykonawcą utworów opartych na tekstach zarówno polskich poetów, jak i autorów obcojęzycznych. Na jego koncertach można usłyszeć interpretacje dzieł takich twórców jak Jan Kochanowski, Adam Mickiewicz, Aleksander Fredro, Cyprian Kamil Norwid, Maria Konopnicka, Krzysztof Kamil Baczyński, William Shakespeare, Frank Wedekind, czy Edward Lear.

  Artysta występuje solo, w duecie, z zespołem, a także z orkiestrą symfoniczną. Jego dorobek koncertowy obejmuje już ponad sto autorskich występów, podczas których zaskakuje publiczność nowatorskimi aranżacjami i głęboką interpretacją literatury.

  Celem wydania płyty „Fredro jakiego nie znacie” jest promocja dziedzictwa kulturowego, szczególnie w kontekście twórczości Aleksandra Fredry. Berkowicz, interpretując teksty Fredry w nowoczesny sposób, stara się przekazać ich wartości kolejnym pokoleniom i poszerzyć krąg ich odbiorców. Dzięki jego wyjątkowej wrażliwości artystycznej, klasyczne utwory Fredry nabierają nowego życia, stając się bliższe współczesnemu słuchaczowi.

  Na okładce płyty znajduje się reprodukcja akwareli Seweryna Bieszczada, znanego malarza realisty, który, podobnie jak Berkowicz, pochodzi z Jasła. To dodatkowy element, który nadaje wyjątkowości i głębi całej produkcji. Akwarela przedstawia zamek Kamieniec w Odrzykoniu – siedzibę rodu Kamienieckich, z którego wywodził się mąż Zofii, bohaterki „Zemsty” Fredry. Odniesienie do zamku w Odrzykoniu dodaje niezwykłego kontekstu i atmosfery utworom zawartym na płycie. To magiczne miejsce, przesiąknięte historią i tajemnicami, stanowi idealne tło dla twórczości zawartej na krążku.

  Bilety w cenie 40 zł są dostępne w kasie Wojewódzkiego Domu Kultury. Dla każdej osoby posiadającej bilet organizatorzy przygotowali niespodziankę w postaci bezpłatnego egzemplarza płyty CD „Fredro jakiego nie znacie”.

  Koncert Alka Berkowicza to wydarzenie, które połączy miłośników literatury i muzyki w jednej przestrzeni. To nie tylko okazja do wysłuchania pięknych utworów, ale również możliwość zanurzenia się w bogaty świat literatury, przełożony na język muzyki. Berkowicz, dzięki swojej pasji i talentowi, tworzy niepowtarzalną atmosferę, która na długo pozostaje w pamięci słuchaczy.

  Zapraszamy wszystkich, którzy pragną doświadczyć wyjątkowego połączenia słowa i dźwięku, na ten niezwykły koncert. To będzie wieczór pełen emocji, wzruszeń i artystycznych doznań. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby odkryć „Fredro jakiego nie znacie” w nowej, muzycznej odsłonie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com