poniedziałek, 22 lipca, 2024
+

  Solo Team Productions – grupa filmowa będzie kręciła nowy film w Rzeszowie! Od jutra castingi!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kilka dni temu, 14 czerwca odbyła się w Rzeszowie, w Urban Lab konferencja prasowa, której przewodniczyło Stowarzyszenie Solo Team Productions. To grupa filmowa, która zajmuje się realizowaniem filmów, szczególnie w Rzeszowie. Ich pierwsza produkcja – film pod nazwą „Ostatni $lad”, nakręcony w 2022 roku, spotkał się z wielkim sukcesem. Teraz, filmowcy pragną nakręcić kolejny film, jeszcze, jak sami mówią – na wyższym poziomie.

  Na konferencji, grupa Solo Team przedstawiła projekt kolejnego filmu. Będzie on kręcony jeszcze na tegorocznych wakacjach w stolicy Podkarpacia, a jego premiera zapowiedziana jest na 2025 rok. Na razie, filmowcy stoją na etapie uzupełniania kadry (szczególnie zajmują się obecnie poszukiwaniem aktorów i aktorek). Warto w związku z tym śledzić media społecznościowe, by na bieżąco wiedzieć, kiedy i gdzie odbywać się będą castingi, a także gdzie kręcony będzie film. A jeśli chcesz zostać aktorem w tym filmie, wejdź na stornę internetową https://soloteamproductions.pl/aktorzy/ i prześlij i uzupełnij formularz! A jeśli chcesz pomagać w inny sposób, odwiedź Facebook grupy filmowców i wyślij wiadomość, pod adresem https://www.facebook.com/soloteamproductions. Także w Urban Labie, Solo Team uchylił rąbka tajemnicy o tym, o czym będzie film oraz jak chętne osoby mogą zaangażować się w cały projekt, albo jak wesprzeć filmowców, przygotowujących film w Rzeszowie.

  Na konferencji wypowiedzieli się – Adam Bukowiński – Lider Grupy Filmowej Solo Team Productions (lub oficjalnie Prezes Stowarzyszenia Solo Team Productions), Klaudia Wojewódka – Przewodnicząca Grupy Scenarzystów Solo Team Productions.

  Jak powstawał Solo Team Productions?

  Grupa pasjonatów filmowych z Rzeszowa zawiązała się jeszcze w 2019 roku. Od tamtej pory razem, licząc wszystkie filmy udało się nagrać w sumie trzy filmy – dwa krótkie – „Przebudzenie” oraz „Szarża po Grzybiarza” oraz jeden dłuższy, który wymieniliśmy wyżej artykułu. Ten, nakręcony w 2022 roku, pełnometrażowy został stworzony przez bardzo młode osoby, które ledwo ukończyły szkołę średnią.

  Cieszę się, że mogę być z tą grupą, bo to są ludzie, którzy kilka lat temu po raz pierwszy wspólnie zdecydowali się podjąć ryzyko realizacji pełnometrażowe filmu akcji w Rzeszowie. Wtedy w produkcję zaangażowało się ponad 200 osób. Film zrobił niemały szum i sprawił, że teraz jesteśmy gotowi podjąć się realizacji jeszcze większego projektu

  – powiedział Adam Bukowiński.

  O czym będzie ich kolejna, najnowsza produkcja?

  Twórcy filmowi zdradzają nam, że będzie to komedia, ale z ważnym mottem, przesłaniem. Będzie pokazany i ujęty przez kamerę problem osiągania sukcesu za wszelką cenę. Będzie to lekki film z humorem, w którym bohaterowie dokonują własnych wyborów, bez naciskom otoczenia oraz o tym, jak cenna jest prawdziwa, szczera i wartościowa jest przyjaźń. Klaudiusz – jeden z głównych bohaterów to student prawa. Kupuje podejrzany moduł sztucznej inteligencji, aby jeszcze lepiej poradzić sobie z egzaminami oraz w ogóle, nauką na studiach. Nie wie jednak, że zakup ten całkowicie zmieni jego życie. Spotykają go w związku z tym niespodziewane wydarzenia. Musi odnaleźć się wśród nowych znajomych, a do tego zrozumieć samego siebie. Jak mówią sami twórcy filmu, w tym scenarzyści – dobrze bawili się przy jego tworzeniu, tak więc widz także będzie odczuwał podobne emocje.

  Do tego grupa filmowców, założyła zbiórkę, na film, który właśnie powstaje. Młodzi twórcy filmowi liczą, że podobnie jak w poprzednich filmach wsparcie innych osób będzie spore, a film uda się zmontować na jak najwyższym poziomie. Grupa dodaje, że ciągle, każdy jej członek rozwija swoje umiejętności i ciągle się jeszcze uczy w kierunku oczywiście filmu. Dzięki zebranym środkom, możliwe, że uda się kupić nie tylko jeszcze lepszy sprzęt do nagrywania, ale też rekwizyty, czy licencję na oprogramowanie oraz muzykę. Że uda się zrealizować jak najlepszą premierę, oraz dotrzeć dzięki temu filmowi do jeszcze szerszego grona odbiorców, poza podkarpacką społecznością. Nie zapomnij udostępnić zbiórki innym, tak by jeszcze więcej osób dowiedziało się o planowanej produkcji! Wejdź na stronę internetową https://zrzutka.pl/bnk6uf i wpłacaj, jeśli chcesz dowolną kwotę pieniędzy.

  Castingi do ról w filmie zaczynają się już jutro – i potrwają od 19 do 20 czerwca. Wypełnij wcześniej formularz dostępny na stronie internetowej https://soloteamproductions.pl/aktorzy/ jeśli chcesz znaleźć się w obsadzie filmu!

  – Zależy nam na tym, aby stale się rozwijać, więc będziemy walczyć także o to, aby nasz film rozszerzyć do kin sieciowych, czyli Heliosa oraz Multikina

  – podkreślił Adam Bukowiński.
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com