poniedziałek, 22 lipca, 2024
+

  Rzeszów w ramach projektu „Wsparcie na wyciągniecie ręki” udostępnia darmową pomoc psychologiczną!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszów, znany z dynamicznego rozwoju i troski o swoich mieszkańców, postanowił przeznaczyć prawie 90 tys. zł na indywidualne konsultacje psychologiczne oraz wsparcie interwencyjne. Ta inicjatywa, realizowana w ramach projektu „Wsparcie na wyciągnięcie ręki”, jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalną pomoc psychologiczną w dobie licznych wyzwań współczesnego świata.

  Cel i zakres projektu

  Projekt „Wsparcie na wyciągnięcie ręki” ma na celu zapewnienie bezpłatnej pomocy psychologicznej do 31 grudnia tego roku. Realizowany przez Fundację na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL, jest skierowany do dzieci i rodziców dzieci uczęszczających do placówek edukacyjnych na terenie Rzeszowa. W ramach projektu przewidziane są indywidualne konsultacje psychologiczne i psychoterapeutyczne, które mogą znacząco poprawić jakość życia i funkcjonowanie uczestników.

  Komu przysługuje pomoc?

  Pomoc jest dostępna nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców, co pozwala na kompleksowe wsparcie całych rodzin. Szczególny nacisk położono na wsparcie interwencyjne, które obejmuje pomoc psychologiczną lub psychoterapeutyczną w nagłych, trudnych sytuacjach życiowych. Jest to niezwykle ważne dla tych, którzy ostatnio doświadczyli kryzysów mogących negatywnie wpłynąć na ich życie i zdrowie psychiczne.

  Jak skorzystać z pomocy?

  Aby skorzystać z oferowanej pomocy, wystarczy zarejestrować się indywidualnie. Proces rejestracji jest prosty – wystarczy zadzwonić pod numer 574-907-904 lub wysłać wiadomość na adres kontakt@fundacjaprofil.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego warto zareagować jak najszybciej. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Fundacji na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL: www.fundacjaprofil.pl.

  Dlaczego to takie ważne?

  Wsparcie psychologiczne jest kluczowe w zarządzaniu stresem, lękiem oraz innymi problemami emocjonalnymi, które mogą wpływać na codzienne życie. Dzieci i młodzież są szczególnie narażone na różnego rodzaju stresory, które mogą mieć długotrwałe konsekwencje. Dlatego tak ważne jest, aby miały one dostęp do profesjonalnej pomocy, która pomoże im radzić sobie z trudnościami i rozwijać zdrowe mechanizmy radzenia sobie ze stresem.

  Fundacja na rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL

  Fundacja PRO-FIL, odpowiedzialna za realizację projektu, od lat działa na rzecz poprawy zdrowia psychicznego społeczności lokalnych. Jej działania obejmują nie tylko interwencje kryzysowe, ale także szeroko zakrojone programy edukacyjne i profilaktyczne, które mają na celu promowanie zdrowia psychicznego i dobrostanu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

  Wsparcie na wyciągnięcie ręki

  Projekt „Wsparcie na wyciągnięcie ręki” to doskonały przykład tego, jak lokalne władze i organizacje pozarządowe mogą współpracować, aby zapewnić niezbędne wsparcie swoim mieszkańcom. Dzięki takiemu podejściu, Rzeszów staje się miastem, które nie tylko dba o rozwój infrastruktury, ale również o dobrostan psychiczny swoich mieszkańców.

  Inicjatywa „Wsparcie na wyciągnięcie ręki” to ważny krok w kierunku zapewnienia dostępności profesjonalnej pomocy psychologicznej dla tych, którzy jej potrzebują. Dzięki wsparciu finansowemu miasta oraz zaangażowaniu Fundacji PRO-FIL, mieszkańcy Rzeszowa mają teraz realną szansę na uzyskanie niezbędnej pomocy w trudnych chwilach. Zachęcamy wszystkich potrzebujących do skorzystania z tej bezcennej oferty i rejestracji na konsultacje.

  Nie czekaj – pomoc jest na wyciągnięcie ręki! Skontaktuj się z Fundacją na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL i zrób pierwszy krok ku lepszemu samopoczuciu i zdrowiu psychicznemu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com