czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Na Wisłokostradzie powstają dwa mosty i estakada

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na budowie Wisłokostrady kontynuowane są prace, w tym także budowa dwujezdniowej estakady, która będzie przebiegać nad linią kolejową Kraków-Medyka.

  Nowy most Załęski będzie trzyprzęsłowym obiektem o długości około 81 metrów. Składać się będzie z dwóch niezależnych konstrukcji, każda z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku oraz ciągami pieszo-rowerowymi. Prace nad budową mostu postępują sprawnie. Wykonano już pale pod wszystkimi podporami, zabetonowano ławy fundamentowe skrajnych podpór oraz przyczółek nitki prawej od strony ulicy Ciepłowniczej.

  Wisłokostrada jest jedną z największych inwestycji drogowych współczesnego Rzeszowa i największym z prowadzonych obecnie zadań drogowych. Jej wartość to prawie 170 mln zł. – Dzięki tej inwestycji połączymy nową drogą południe miasta z północą i dalej z drogą ekspresową S19. Prace w ramach tego zadania są prowadzone równocześnie w wielu miejscach. Budowany jest m.in. już nowy most Załęski oraz most przebiegający nad rzeką Młynówką. Wykonawca rozpoczął już także prace przy posadowieniu estakady, która przebiegać będzie nad torami kolejowymi.

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

  Równolegle trwają prace przy budowie drugiej przeprawy, która powstaje na rzece Młynówka. Tam także wykonano m.in. pale pod podporami. Trwa już także budowa estakady. Będzie to obiekt składający się z dwóch niezależnych konstrukcji o długości 373,69 m (nitka lewa) oraz 270,74m (nitka prawa). Podobnie jak na moście Załęskim zaprojektowano tu po dwa pasy ruchu dla każdego kierunku wraz z ciągami pieszo-rowerowymi na każdej z nitek.

  fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszów

  W ramach budowy Wisłokostrady powstanie dodatkowy obiekt inżynierski, którym będzie mur oporowy w okolicy ulicy Konfederatów Barskich. Wykonawca zakończył już budowę palisady i kontynuuje prace zbrojeniowe. Trwają również prace nad wzmocnieniem podłoża pod nasypy oraz budową nasypu od strony ulicy Dworaka, włącznie z infrastrukturą podziemną. Wisłokostradę buduje konsorcjum firm ANTEX II Sp. z o.o. i Wysowa Mosty Sp. z o.o., a inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com