czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Generał Tomasz Zybiński powołany na stanowisko komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Nowym szefem Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej został generał brygady SG Tomasz Zybiński. Uroczysty apel, podczas którego objął on obowiązki komendanta, odbył się w komendzie BiOSG w Przemyślu. Generał Zybiński zastąpił na tym stanowisku generała brygady SG Andrzeja Popko. W ceremonii przekazania obowiązków uczestniczył również Komendant Główny Straży Granicznej, generał dywizji SG Robert Bagan.

  Generał Tomasz Zybiński, nowy komendant BiOSG, wcześniej pełnił funkcję komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Ze Strażą Graniczną związany jest od 1995 roku, rozpoczynając swoją służbę w Bieszczadzkim Oddziale SG. Tam zdobywał doświadczenie zawodowe, pracując między innymi w granicznych punktach kontroli w Korczowej i Medyce.

  Pana służba przypadła na czas wyjątkowo trudny – najpierw pandemia covid-19, a później wojna tuż za naszą wschodnia granicą, sprawiły, że dowodzenie BiOSG było szczególnie wymagające i odpowiedzialne. Pana kompetencje, doświadczenie, a nade wszystko ogromne zaangażowanie i umiejętność zintegrowania funkcjonariuszy we wspólnym celu, pozwoliły ze spokojem i wielkim profesjonalizmem odpowiedzieć na wszystkie nieoczekiwane wyzwania, których z uwagi na pandemię i wojnę było tak wiele oraz zapewnić bezpieczeństwo polskiej granicy, a tym samym nam, mieszkańcom Podkarpacia

  Władysław Ortyl, marszałek województwa Podkarpackiego

  Generał brygady SG Andrzej Popko, który odchodzi z funkcji komendanta BiOSG, związany jest z mundurem Straży Granicznej od 1992 roku. Obowiązki szefa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej pełnił od maja 2021 roku. Za swoją służbę był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany, w tym Srebrnym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej.

  Uroczystość była także okazją do wręczenia odznaki „Medalu Patrona Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg. SG Jana Tomasza Gorzechowskiego”, która ma charakter okolicznościowy i została ustanowiona z okazji 150. rocznicy urodzin patrona BiOSG obchodzonej w tym roku. Medalem został wyróżniony m.in. generał dywizji SG Robert Bagan, Komendant Główny SG, oraz marszałek województwa Władysław Ortyl.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com