sobota, 13 lipca, 2024
+

  54-letni mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu nie zatrzymał się do kontroli.

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Policjanci aresztowali 54-letniego mężczyznę, który nie zastosował się do ich polecenia zatrzymania się i podjął próbę ucieczki. Zatrzymanie miało miejsce na prywatnej posesji w Łubnie. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna miał 1,3 promila alkoholu we krwi.

  W sobotę po godzinie 22, patrol z Dynowa otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy srebrnej mazdy, który pojawił się na rynku w Dynowie. Policjanci udali się na miejsce, aby zweryfikować tę informację.

  W trakcie dojazdu funkcjonariusze zauważyli pojazd, który odpowiadał opisowi ze zgłoszenia. W środku siedział mężczyzna. Policjanci dali mu sygnał do zatrzymania się, ale kierowca go zignorował i odjechał. Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna nie zatrzymał się i kontynuował ucieczkę.

  Policjanci ścigali kierowcę do Łubna, gdzie mazda wjechała na prywatną posesję. Jeden z funkcjonariuszy podbiegł do samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Wyczuwając alkohol od kierowcy, policjant domyślił się, że to mogło być powodem, dla którego mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciekać.

  Funkcjonariusze przeprowadzili badanie na obecność alkoholu, które wykazało, że mężczyzna miał 1,3 promila alkoholu we krwi. Dodatkowo kilkukrotnie próbował wprowadzić policjantów w błąd co do swojej tożsamości, jednak ustalono, że jest to 54-letni mieszkaniec Dynowa.

  Kierowca mazdy został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Wkrótce odpowie za popełnione przestępstwa, w tym prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com