czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Dofinansowanie do wodnej karetki dla Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Sanoku

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Głównym tematem poniedziałkowego, wyjazdowego posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego było zapewnienie bezpiecznego wypoczynku letniego na Podkarpaciu.

  W posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbyło się w Solinie, wzięli udział przedstawiciele różnych służb i inspekcji, takich jak Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Bieszczadzka Grupa GOPR, Bieszczadzkie WOPR oraz Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku.

  Ze względu na zakończenie roku szkolnego w piątek i rozpoczęcie wakacji, głównym tematem spotkania było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, młodzieży oraz turystom przebywającym w regionie. Przedstawiciele służb podkreślili, że są dobrze przygotowani na sezon letni, na bieżąco monitorują sytuację i są gotowi do szybkiego reagowania oraz podejmowania działań w razie zagrożenia.

  Wyjazdowe posiedzenie nieprzypadkowo zostało zorganizowane w Solinie, bo to właśnie tutaj w Bieszczadach w jednym miejscu współdziałają z sobą Pogotowie Ratunkowe, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Państwowa Straż Pożarna oraz Policja

  Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki.

  Podczas spotkania omówiono również działania profilaktyczno-edukacyjne. Wojewoda zapowiedziała organizację dwóch pikników poświęconych bezpieczeństwu nad wodą: pierwszy odbędzie się 29 czerwca (niedziela) nad Jeziorem Solińskim, a drugi 5 lipca (piątek) nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Od 15 czerwca do 15 września, przez 93 dni, nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą oraz mieszkańców miejscowości nad Jeziorem Solińskim, będzie czuwać całodobowo sezonowy wodny zespół ratownictwa medycznego z ratownikami z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku. Wsparciem będzie karetka wodna przycumowana przy kei centralnej bazy WOPR w Polańczyku. Obszar monitorowany przez WOPR obejmuje około 170 km linii brzegowej i 22 km² tafli wody Jeziora Solińskiego, a ratownicy mogą dotrzeć do najdalszych zakątków jeziora w mniej niż 20 minut, zapewniając szybkie udzielenie pomocy.

  Teresa Kubas-Hul przypomniała, że w tym roku na funkcjonowanie ratownictwa wodnego z budżetu wojewody przeznaczono 180 tys. zł, z czego WOPR w Krośnie otrzyma 105 tys. zł, w Tarnobrzegu 55 tys. zł, a w Rzeszowie 20 tys. zł. W piątek na Podkarpaciu wakacje rozpocznie 289 796 uczniów (179 440 ze szkół podstawowych i 101 369 ze szkół ponadpodstawowych) oraz 29 174 nauczycieli.

  Z danych Podkarpackiego Kuratorium Oświaty wynika, że do 14 czerwca zatwierdzono 414 różnych form wypoczynku letniego, w których udział weźmie 14 447 dzieci i młodzieży z Podkarpacia, w tym 8 677 w miejscu zamieszkania (półkolonie w szkołach, MDK, MOSiR). W wypoczynku krajowym, gdzie dzieci nocują poza domem, weźmie udział 7 203 dzieci, a 567 wyjedzie za granicę.

  Najczęściej wybieranymi kierunkami podróży zagranicznych w tym roku są Hiszpania, Bułgaria, Grecja i Włochy. W kraju większość uczestników spędzi wakacje w województwie podkarpackim, ale popularne są również województwa małopolskie, zachodniopomorskie i pomorskie.

  Najwięcej kolonii, półkolonii i obozów organizują szkoły, młodzieżowe domy kultury, towarzystwa przyjaciół dzieci, organizacje harcerskie, miejskie ośrodki sportu i rekreacji, biura podróży oraz stowarzyszenia.

  Wszelkie informacje na temat wypoczynku, organizatorów oraz bazy wypoczynkowej są dostępne na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com