poniedziałek, 22 lipca, 2024
+

  Zbliżają się Dni Głogowa Małopolskiego z koncertem Zenka Martyniuka i Budki Suflera!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dni Głogowa Małopolskiego, jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w kalendarzu kulturalnym regionu, już za chwilę odbędzie się. Burmistrz Miasta i Gminy Głogów Małopolski oraz Miejsko-Gminny Dom Kultury im. Franciszka Kotuli zapraszają wszystkich mieszkańców oraz gości do wspólnego świętowania. Tegoroczne obchody odbędą się w weekend 15-16 czerwca 2024 roku, a miejscem spotkania będzie parking pływalni Wodnik przy ulicy Parkowej.

  Sobota to początek świętowania

  Obchody rozpoczynają się w sobotę, 15 czerwca, już od godziny 16:30, kiedy to ulicami Głogowa przejedzie parada starych pojazdów wojskowych i motocykli. To widowiskowe wydarzenie z pewnością przyciągnie zarówno miłośników historii, jak i pasjonatów motoryzacji, oferując niepowtarzalną okazję do zobaczenia na własne oczy unikalnych maszyn z przeszłości.

  Tuż po paradzie, o godzinie 17:30, rozpocznie się lokalny blok artystyczny. Scena zostanie oddana w ręce miejscowych artystów, którzy zaprezentują swoje talenty w różnych dziedzinach – od muzyki, przez taniec, po teatr. To doskonała okazja, aby docenić bogactwo lokalnej kultury i wspierać młode talenty.

  Jednak największą gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk z zespołem, który o godzinie 20:00 rozpocznie swój koncert. Zenek Martyniuk, nazywany królem disco polo, jest gwarancją świetnej zabawy i niezapomnianych chwil. Jego energetyczne występy przyciągają tłumy, więc można się spodziewać, że plac przed sceną będzie wypełniony po brzegi.

  Po koncercie Zenka, zabawa przeniesie się do DJ Party Vol. 1, które potrwa aż do godziny 1:00 w nocy. To doskonały moment, aby zakończyć pierwszy dzień imprezy tanecznym krokiem, ciesząc się dźwiękami najnowszych hitów miksowanych przez DJ-a.

  Niedziela będzie kontynuacją święta

  Niedzielne obchody rozpoczną się w południe, 16 czerwca, od lokalnego bloku artystycznego, który ponownie da szansę mieszkańcom Głogowa na zaprezentowanie swoich talentów. To również czas, aby spędzić miło czas w gronie rodziny i przyjaciół, delektując się atmosferą wspólnego świętowania.

  O godzinie 14:45 zaplanowano otwarcie strefy kibica, gdzie wszyscy entuzjaści sportu będą mogli wspólnie oglądać mecz Polska-Holandia. Wspólne kibicowanie to świetna okazja do integracji i przeżywania sportowych emocji na świeżym powietrzu.

  Wieczór przyniesie jeszcze więcej emocji – o godzinie 19:15 odbędą się oficjalne uroczystości, a następnie, o 20:00, na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – Budka Suflera. Ten legendarny zespół rockowy, znany z takich hitów jak „Jolka, Jolka pamiętasz” czy „Bal wszystkich świętych”, z pewnością dostarczy niezapomnianych muzycznych wrażeń. Ich występ będzie kulminacją dwudniowego święta, przyciągając fanów z całego regionu.

  Podobnie jak w sobotę, po głównym koncercie, odbędzie się DJ Party Vol. 2, które zakończy się o godzinie 1:00 w nocy. To ostatnia szansa, aby wykorzystać okazję i tańczyć do najnowszych przebojów.

  Dodatkowe atrakcje

  Oprócz głównych wydarzeń, organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji, które umilą czas spędzony na Dniach Głogowa Małopolskiego. Na terenie imprezy znajdować się będą stoiska z kiermaszem regionalnym, gdzie będzie można nabyć lokalne produkty i rękodzieło, a także stoisko aktywnej grupy twórców, które zaprezentuje prace lokalnych artystów.

  Dla najmłodszych przewidziano Kids Training Academy, gdzie dzieci będą mogły wziąć udział w różnorodnych zajęciach sportowych i animacyjnych. Ochotnicza Straż Pożarna oraz Wojsko Polskie przygotują pokazy sprzętu i umiejętności, co z pewnością zainteresuje zarówno dzieci, jak i dorosłych.

  Na terenie imprezy będzie również dostępne Wesołe Miasteczko, gdzie każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie – od karuzeli po strzelnice i inne atrakcje. Oczywiście, nie zabraknie również punktów gastronomicznych, które zaoferują szeroki wybór dań i przekąsek, umożliwiając uczestnikom regenerację sił podczas długiego dnia pełnego wrażeń.

  Dni Głogowa Małopolskiego to wydarzenie, które łączy pokolenia i oferuje niezliczone atrakcje dla wszystkich uczestników. To czas, kiedy całe miasto żyje w rytmie muzyki, sztuki i sportu, tworząc niezapomniane wspomnienia i wzmacniając lokalne więzi. Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem historii, sportu, muzyki, czy po prostu szukasz dobrej zabawy, Dni Głogowa Małopolskiego to wydarzenie, którego nie można przegapić. Przyjdź i świętuj razem z nami!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com