poniedziałek, 15 lipca, 2024
+

  Za nami 13. Ogólnopolski Festiwal Tańca INTERMEDIUM. To wielkie święto taneczne w Krośnie!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Regionalne Centrum Kultur Pogranicza serdecznie zaprosiło na XIII Ogólnopolski Festiwal Tańca INTERMEDIUM, który odbył się w dniach 8 i 9 czerwca 2024 roku. To niezwykłe dwudniowe wydarzenie każdego roku przyciąga coraz większą liczbę miłośników tańca z całej Polski – zarówno tych, którzy z pasją prezentowali się na scenie, jak i tych, którzy z ogromnym entuzjazmem zasiadali na widowni, by podziwiać niepowtarzalne występy taneczne.

  Podczas festiwalu Krosno odwiedziło blisko tysiąc tancerzy z całego kraju. Dla nich była to nie tylko okazja do prezentacji swoich umiejętności, ale również szansa na wymianę doświadczeń i inspiracji. Publiczność miała okazję podziwiać aż 230 choreografii, które zostały zaprezentowane solo, w duetach oraz w zespołach.

  W sobotę, 8 czerwca, festiwal rozpoczął się o godzinie 10:00 i był poświęcony formom współczesnym: show dance, jazz dance, modern dance oraz tańcowi współczesnemu. Niedziela, 9 czerwca, również o godzinie 10:00, przyniosła ze sobą występy w formach nowoczesnych: street dance show, disco dance, hip-hop oraz break dance. Każdy dzień festiwalu obfitował w niezwykłe emocje i niezapomniane wrażenia.

  Festiwal INTERMEDIUM był otwarty dla wszystkich, bez względu na wiek czy poziom doświadczenia tanecznego. Dzieci, młodzież, dorośli, soliści, duety oraz zespoły taneczne – wszyscy byli mile widziani na krośnieńskiej scenie. W tegorocznej edycji uczestnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych: 7-11 lat, 12-15 lat, 16+ oraz nowość: 30+.

  Nowa kategoria wiekowa 30+ była doskonałą okazją dla dojrzałych tancerzy, aby zaprezentować swoje umiejętności i pasję przed szeroką publicznością oraz jury. To także wyraz tego, że taniec nie zna granic wiekowych i każdy, kto czuje miłość do tańca, może pokazać swoje umiejętności i wzruszyć widownię.

  Festiwal INTERMEDIUM to nie tylko okazja do zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych. Była to także platforma do wymiany pomysłów i doświadczeń w pracy z zespołami tanecznymi, zwłaszcza z grupami dziecięcymi i młodzieżowymi. Taniec to sztuka, która rozwija nie tylko technikę, ale także wrażliwość estetyczną i umiejętność współpracy, co czyniło festiwal jeszcze bardziej wartościowym wydarzeniem.

  XIII Ogólnopolski Festiwal Tańca INTERMEDIUM to wyjątkowe wydarzenie, które z roku na rok zyskuje na popularności i przyciąga coraz większe grono pasjonatów tańca. Niezależnie od wieku czy stylu tanecznego, INTERMEDIUM oferowało miejsce dla każdego. Zgłoszenia trwały tylko do 22 maja 2024 roku. Była to wspaniała okazja, by pochwalić się swoimi umiejętnościami, doświadczeniem tanecznym oraz talentem na krośnieńskim parkiecie!

  A jeśli chcesz sprawdzić, które zespoły wzięły udział w przeglądzie w tym roku, wejdź pod link – https://www.rckp.krosno.pl/aktualnosc-1449-xiii_ogolnopolski_festiwal_tanca.html.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com