niedziela, 14 lipca, 2024
+

  Spotkanie z Maciejem Marciszem i premiera jego nowej książki „Znaki zodiaku” w Rzeszowie

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie serdecznie zaprasza wszystkich miłośników literatury na wyjątkowe spotkanie z Maciejem Marciszem, autorem uznanych książek „Taśmy rodzinne” i „Książka o przyjaźni”. Wydarzenie odbędzie się 18 czerwca 2024 roku o godzinie 17:00 w Filii nr 9 WiMBP przy ulicy Czackiego 5. Będzie to doskonała okazja, aby poznać autora osobiście oraz dowiedzieć się więcej o jego najnowszej powieści „Znaki zodiaku”.

  Maciej Marcisz to pisarz związany zawodowo z branżą wydawniczą, który swoim literackim debiutem „Taśmy rodzinne” (W.A.B., 2019) zyskał szerokie uznanie i był jednym z najczęściej komentowanych debiutów ostatnich lat. Jego kolejne dzieło, „Książka o przyjaźni” (W.A.B., 2021), również spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem czytelników. Opowiadania Marcisza ukazywały się na łamach takich czasopism jak „Wakat”, „Pismo”, „Vogue Polska” i „Gazeta Wyborcza”. Razem z przyjaciółką prowadzi Nowy Klub Czytelniczy, a jego pasja do literatury i zaangażowanie w promocję czytelnictwa są widoczne w każdym projekcie, w którym bierze udział. Pochodzi ze Śląska, a obecnie mieszka w Warszawie, co nadaje jego twórczości unikalnej perspektywy.

  „Znaki zodiaku” – nowa powieść Macieja Marcisza

  „Znaki zodiaku” to najnowsza powieść Macieja Marcisza, która przenosi czytelników do słonecznej Toskanii, gdzie grupa przyjaciół spędza dwa miesiące wakacji w pięknej scenerii domu na wzgórzu. Jednak idylliczne otoczenie jest tylko tłem dla głębszej narracji o grach z tożsamością, klasowych napięciach i pragnieniu nowego życia. Centralnym motywem jest wróżba, która przewiduje, że wszystko się rozpadnie, co nadaje historii nieoczekiwanej intensywności i głębi.

  Jak pisze sam autor, „Zawsze chciałem napisać wakacyjnego page-turnera. Książkę, którą bierzesz ze sobą na urlop lub zaczynasz czytać jeszcze przed, by poczuć ten słoneczny klimat. Książkę eskapistyczną, ale niegłupią, wciągającą i dającą do myślenia, będącą jak istota wakacji – pozwalającą oddalić się od codzienności i wejść w głąb siebie.” „Znaki zodiaku” spełniają te aspiracje, oferując czytelnikom lekkość wakacyjnej powieści połączoną z refleksją nad miłością, przyjaźnią i wielością naszych osobowości.

  Spotkanie autorskie

  Podczas spotkania autorskiego w Rzeszowie, Maciej Marcisz podzieli się kulisami powstawania swojej najnowszej książki, opowie o inspiracjach, które stały się fundamentem „Znaków zodiaku”, oraz odpowie na pytania czytelników. Będzie to również doskonała okazja, aby zdobyć autograf autora i nabyć książkę, która z pewnością stanie się jednym z hitów tego lata.

  Organizatorzy spotkania – Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – zadbali o to, aby wydarzenie było nie tylko literacką ucztą, ale także inspirującym doświadczeniem, które przyciągnie zarówno stałych bywalców biblioteki, jak i nowych miłośników literatury. Spotkanie z Maciejem Marciszem to niepowtarzalna okazja, aby zanurzyć się w świat literatury i na własne oczy zobaczyć, jak powstają książki, które na długo pozostają w pamięci czytelników.

  Serdecznie zapraszamy do Filii nr 9 WiMBP w Rzeszowie przy ulicy Czackiego 5, 18 czerwca 2024 roku o godzinie 17:00. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby spotkać jednego z najbardziej utalentowanych polskich pisarzy młodego pokolenia i dowiedzieć się więcej o jego fascynującej twórczości.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com