czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Rzeszowskie szkoły nagrodzone za innowacyjne pomysły w ekologicznym konkursie!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab w Rzeszowie było miejscem, w którym odbyła się uroczysta Gala Finałowa Konkursu „EKO PODWÓRKO – WSPÓLNA PRZESTRZEŃ”. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło uczniów, nauczycieli oraz licznych partnerów programu, którzy wspólnie zaangażowali się w promowanie proekologicznych inicjatyw w środowisku szkolnym. Gala zakończyła się sukcesem, podkreślając znaczenie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju miasta i edukacji ekologicznej wśród młodzieży.

  Uroczyste otwarcie i występy artystyczne

  Oficjalne otwarcie gali było momentem pełnym wzruszeń i radości. Ceremonię otworzyli Pani Dorota Nowak-Maluchnik, Podkarpacki Kurator Oświaty, Pan Robert Homicki, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. Rozwoju Gospodarczego i Przedsiębiorczości oraz Pan Ariel Wojciechowski, Manager ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City. Ich przemówienia podkreśliły, jak ważne są działania na rzecz ochrony środowiska i rozwijanie świadomości ekologicznej od najmłodszych lat.

  Uroczystość wzbogacił niezwykły występ artystyczny uczniów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zespole Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie, przygotowany pod opieką Adama Sieczkowskiego. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne, wprowadzając gości w wyjątkowy nastrój i ukazując, jak ważne jest łączenie sztuki z edukacją ekologiczną.

  Prezentacje wyróżnionych projektów

  Jednym z najważniejszych punktów programu były prezentacje wyróżnionych projektów. Uczniowie z trzech szkół podstawowych, wyróżnieni przez Kapitułę Honorową Projektu, mieli okazję zaprezentować swoje innowacyjne i inspirujące pomysły. Na scenie wystąpili przedstawiciele:

  Szkoły Podstawowej nr 19 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 w Rzeszowie,

  Szkoły Podstawowej Nr 28 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie,

  Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie.

  Każda prezentacja była wyjątkowa i ukazywała, jak wiele kreatywności i zaangażowania uczniowie włożyli w swoje projekty. Pomysły te obejmowały różnorodne inicjatywy, od tworzenia ekologicznych ogrodów szkolnych po organizowanie warsztatów edukacyjnych na temat recyklingu i ochrony środowiska. Uczniowie pokazali, że mają nie tylko wiedzę, ale także pasję do działania na rzecz lepszej przyszłości.

  Kulminacyjnym momentem gali było wręczenie nagród i wyróżnień. Uczniowie i ich opiekunowie otrzymali medale, dyplomy oraz podziękowania za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie projektów. Szczególne emocje wzbudziło wręczenie nagród specjalnych – Voucherów na realizację wybranych pomysłów rewitalizacyjnych w środowisku szkolnym, każdy o wartości 25 000,00 zł netto. Fundatorem tych cennych nagród był Partner Strategiczny – Program InPost Green City.

  Serdeczne gratulacje należą się wszystkim 16 zespołom, które wzięły udział w konkursie „EKO PODWÓRKO – WSPÓLNA PRZESTRZEŃ”. Ich zaangażowanie, kreatywność i wysiłek włożony w przygotowanie projektów były niezwykle imponujące.

  Organizatorem konkursu „EKO PODWÓRKO – WSPÓLNA PRZESTRZEŃ” było Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab. To dzięki ich wysiłkom i zaangażowaniu możliwe było zrealizowanie tak ważnego i potrzebnego projektu. Urban Lab, jako centrum wspierające innowacje miejskie, stawia na zrównoważony rozwój oraz edukację ekologiczną, co jest widoczne w sukcesie dzisiejszej gali.

  Finał konkursu „EKO PODWÓRKO – WSPÓLNA PRZESTRZEŃ” był nie tylko świętem ekologii, ale również dowodem na to, że młodzi ludzie mają ogromny potencjał i chęć działania na rzecz środowiska. Ich innowacyjne pomysły i zaangażowanie pokazują, że przyszłość naszej planety jest w dobrych rękach. Mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu przyciągną jeszcze więcej uczestników i przyczynią się do dalszej poprawy jakości życia w naszym mieście oraz wzrostu świadomości ekologicznej wśród jego mieszkańców.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com