czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Już w sobotę 15 czerwca startuje sezon na kąpiele pod gołym niebem

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Rzeszowie sezon na kąpiele pod gołym niebem rozpoczyna się 15 czerwca. Zarówno na Żwirowni, jak i na basenach otwartych ROSiR, czekają plażowiczów liczne atrakcje. Kąpieliska są przygotowane tak, aby zarówno miłośnicy plażowania, jak i osoby lubiące aktywność sportową mogły przyjemnie spędzać czas.

  Przed sezonem na rzeszowskiej Żwirowni przeprowadzono remont pomostu i dostarczono aż 300 ton piasku. Miejskie Kąpielisko przy ul. Kwiatkowskiego to strzeżony akwen z wydzieloną płycizną dla dzieci oraz miejscem dla osób pływających. Osoby lubiące aktywny wypoczynek mogą tu zagrać w siatkówkę plażową (dostępne są dwa boiska) lub wypożyczyć sprzęt pływający, takie jak kajaki i rowerki wodne. Odpoczywający mogą skorzystać z zaplecza gastronomicznego lub przygotowanego miejsca do grillowania. Rodziny z dziećmi mają do dyspozycji plażę z placem zabaw, a także możliwość wypożyczenia leżaków.

  Otwarte: 15.06. – 01.09.2024, w godz. 10.00 – 18.00. Bilety wstępu: 4 zł ulgowy, 6 zł normalny.

  Kompleks Basenów Otwartych ROSiR przy ul. Jałowego 23a przeszedł właśnie bieżącą konserwację. To miejsce oferuje wiele atrakcji dla odwiedzających. Na basenie rekreacyjnym znajdziesz zjeżdżalnię typu wąż o długości 70 metrów, rwącą rzekę, siatkę wspinaczkową, bicze wodne oraz leżaki wodne z hydromasażem. Dla najmłodszych jest brodzik z zjeżdżalnią, wodny plac zabaw z tunelem oraz zwykły plac zabaw. Basen pływacki ma imponujące wymiary 50 m x 21 m. Dodatkowo, plażowicze mogą korzystać z boiska do siatkówki plażowej oraz zaplecza gastronomicznego. To idealne miejsce na letni relaks i aktywność na świeżym powietrzu.

  Otwarte: 15.06. – 01.09.2024 w godz. 9.00 – 20.00. Bilety wstępu: całodzienny (w godz. 9.00-19.00): 17 zł ulgowy, 25 zł normalny, popołudniowy (w godz. 17.00-19.00): 12 zł ulgowy, 17 zł normalny.

  W okresie letnim, kiedy baseny kryte nie są wykorzystywane przez szkoły i odwiedzających jest znacznie mniej, przeprowadza się niezbędne naprawy i konserwacje. W tym roku również baseny kryte będą otwarte rotacyjnie. Oto harmonogram:

  Basen Kryty Delfin (al. Rejtana 30) będzie zamknięty w lipcu i otwarty w sierpniu.

  Basen Kryty Karpik (ul. Solarza 12) będzie otwarty w lipcu i zamknięty w sierpniu.

  Basen Kryty Matuszczaka (ul. Matuszczaka 7A) będzie otwarty w lipcu i zamknięty w sierpniu.

  Basen Kryty Muszelka (ul. Starzyńskiego 17) będzie zamknięty w lipcu i otwarty w sierpniu.

  Basen Kryty ROSiR (ul. Jałowego 23a) będzie zamknięty od 30 maja do 8 września, a następnie otwarty od 9 września.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com