+

Siarka Tarnobrzeg zdobyła Wojewódzki Puchar Polski

Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

Siarka Tarnobrzeg zwyciężyła z Karpatami Krosno 3:0 (0:0) w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski organizowanego przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. Dzięki temu triumfowi, drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Kantora zakwalifikowała się do rundy wstępnej Pucharu Polski.

Pierwsze minuty spotkania zdecydowanie należały do Siarki Tarnobrzeg. Kamil Orlik był szczególnie groźny, regularnie nękając bramkarza Karpat, Dominika Pasterczyka, który jednak skutecznie bronił każdy strzał.

Najlepszą szansę Orlik miał w 7. minucie, gdy po nieudanym ataku Karpat znalazł się sam na sam z Pasterczykiem. Jednak pod naciskiem dwóch obrońców nie zdołał precyzyjnie uderzyć, a bramkarz obronił jego uderzenie.

Bartosz Sulkowski i Piotr Lisowski również groźnie strzelali na bramkę Karpat, ale Pasterczyk obronił strzał Sulkowskiego, a Lisowski minimalnie chybił.

Karpaty próbowały odpowiedzieć, a najgroźniejszą okazję miał Krystian Paczkowski w 29. minucie, kiedy to strzelił z kilkunastu metrów, jednak piłka minęła bramkę. W 39. minucie Denys Demianenko miał szansę, ale został powstrzymany przez Kosei Iwao.

Po przerwie Siarka znów dominowała i w 53. minucie zdobyła pierwszą bramkę. Akcję prawą stroną przeprowadził Piotr Lisowski, dośrodkował, a Kosei Iwao zgrał piłkę do Dawida Lisowskiego, który trafił do siatki.

Karpaty starały się odrobić straty i stwarzały groźne sytuacje. W 66. minucie Konrad Cymerys z trudem obronił strzał Vadyma Maschenki, a próbę dobitki przez Francka Djoulou udaremnili obrońcy.

Ofensywne próby Karpat dały więcej przestrzeni napastnikom Siarki. W 69. minucie Orlik podał do Piotra Lisowskiego, który strzałem na dalszy słupek podwyższył wynik na 2:0. Sto sekund później, po kolejnej asyście Orlika, Szymon Feret wykończył akcję z prawej strony, ustalając wynik spotkania na 3:0.

Karpaty walczyły o honorowego gola. Bliski zdobycia bramki był Dmytro Sula, ale jego strzał obronił Cymerys. W 84. minucie Martin Geci strzelał z szesnastki, ale piłka odbiła się od słupka.

Orlik miał jeszcze jedną dobrą okazję, ale Pasterczyk znów stanął na wysokości zadania.

Siarka Tarnobrzeg ostatecznie pokonała Karpaty Krosno 3:0, zdobywając Wojewódzki Puchar Polski po raz pierwszy w historii. Po meczu kapitan Siarki, Szymon Kaliniec, odebrał trofeum z rąk wiceprezesów Podkarpackiego ZPN: Jacka Adamskiego, Wiesława Lady i Józefa Ozimka. Siarka otrzymała również nagrodę finansową w wysokości 40 tysięcy złotych.

Karpaty Krosno – Siarka Tarnobrzeg 0:3 (0:0)

0:1 Dawid. Lisowski 53.

0:2 Piotr Lisowski 69.

0:3 Szymon Feret 71.

Karpaty: Stasz, Hudzik, Duda, Prytykovskyi (81 Wajs) – Białogłowicz (65 Djoulou), Geci, Filipchuk (81 Akhmedov), Radulj, Paczkowski (56. Maschenko) – Demianenko (65 Sula).

Siarka: Cymerys – Misztal, Kumorek, Szymocha, Sulkowski (61 Woś) – Feret (81 Prusiński), Kaliniec (89 Świgut), P. Lisowski (81. Bieniarz), D. Lisowski – Orlik (86 Cichocki), Iwao (89 Bierzało).

sędzia: Jakub Pych (Dębica) żółte kartki: Prytykovskyi, Paczkowski – P. Lisowski, Orlik.