czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Przez cały weekend w Boguchwale odbywać się będą Krajowe Dni Pola. To największe takie święto rolnictwa!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Krajowe Dni Pola to największa impreza dla środowiska rolniczego w Polsce, która już od kilku lat cieszy się dużą rozpoznawalnością i uznaniem. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do spotkania się ekspertów, rolników, uczniów oraz wszystkich zainteresowanych nowoczesnym rolnictwem. W tym roku, gospodarzem V edycji Krajowych Dni Pola będzie Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Impreza odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2024 roku, a jej przewodnie hasło brzmi „Nowoczesne rolnictwo”.

  Program i atrakcje V Krajowych Dni Pol

  Tegoroczne Krajowe Dni Pola to bogaty program, który obejmuje prezentacje ekspertów, panele dyskusyjne, warsztaty oraz wystawy najnowocześniejszych rozwiązań rolniczych. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w dziedzinie agrotechniki, ochrony roślin, hodowli zwierząt oraz zrównoważonej produkcji żywności. Dla odwiedzających przygotowano wiele stref tematycznych, które umożliwią wymianę wiedzy i doświadczeń.

  Strefy tematyczne

  1. Strefa innowacji: prezentacja najnowszych technologii i innowacji w rolnictwie, które mogą znacząco poprawić efektywność i zrównoważenie produkcji rolniczej.

  2. Strefa rozwoju obszarów wiejskich: dyskusje i prezentacje na temat strategii rozwoju obszarów wiejskich, wsparcia dla lokalnych społeczności oraz nowoczesnych metod zarządzania gospodarstwami.

  3. Strefa XXV Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych: prezentacja najlepszych ras zwierząt hodowlanych, pokazy i konkursy z udziałem hodowców z całego regionu.

  4. Strefa odnawialnych źródeł energii: pokazy i prelekcje dotyczące zastosowania odnawialnych źródeł energii w rolnictwie, które mogą przyczynić się do zwiększenia niezależności energetycznej gospodarstw.

  5. Strefa ogrodnictwa: prezentacje nowoczesnych technik ogrodniczych, warsztaty z zakresu uprawy roślin ozdobnych i użytkowych.

  6. Strefa pszczelarstwa: wszystko o pszczelarstwie, od hodowli pszczół po produkcję miodu, a także znaczenie pszczół dla ekosystemu.

  7. Strefa nauki i doradztwa: organizowana przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, strefa ta skupia się na edukacji i doradztwie dla rolników, prezentując najnowsze badania i dobre praktyki rolnicze.

  8. Strefa Miasteczko Bazarkowe: miejsce, gdzie lokalni producenci mogą prezentować i sprzedawać swoje produkty, od żywności po rękodzieło.

  9. Strefa maszyny rolniczych: wystawa najnowszych maszyn rolniczych, które mogą znacząco ułatwić pracę w gospodarstwie.

  10. Strefa myślistwa i łowiectwa: prezentacje związane z myślistwem, tradycjami łowieckimi oraz zarządzaniem populacją dzikich zwierząt.

  11. Strefa poznaj Podkarpackie: promocja regionu Podkarpackiego, jego tradycji, kultury i atrakcji turystycznych.

  12. Strefa gospodarstw ekologicznych: prezentacja praktyk ekologicznych w rolnictwie oraz korzyści płynących z prowadzenia ekologicznych gospodarstw.

  Dzień młodych rolników

  Pierwszy dzień wydarzenia, 14 czerwca 2024 roku, dedykowany będzie młodym rolnikom oraz uczniom szkół rolniczych. W „Strefie Nauki i Doradztwa” przygotowano specjalną ofertę tematyczną, która obejmuje spotkania branżowe, konkursy, pokazy, prelekcje oraz degustacje produktów regionalnych. To doskonała okazja dla młodych ludzi, aby zdobyć wiedzę, nawiązać kontakty oraz zainspirować się do dalszego działania w branży rolniczej.

  Znaczenie Krajowych Dni Pola

  Krajowe Dni Pola to nie tylko prezentacja nowoczesnych technologii i innowacji, ale także miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Wydarzenie to jest zainicjowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i cieszy się dużym uznaniem w branży rolniczej. To doskonała okazja, aby pokazać, jak wygląda polska wieś, jej tradycje, kultura i zwyczaje, a także jak nowoczesne rolnictwo może wpływać na zrównoważony rozwój obszarów wiejskich.

  Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w piątej już edycji Krajowych Dni Pola, które odbędą się w Boguchwale w dniach 14-16 czerwca 2024 roku. To wydarzenie jest doskonałą okazją do zdobycia wiedzy, nawiązania nowych kontaktów oraz zapoznania się z najnowszymi trendami i technologiami w rolnictwie. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym rolnikiem, młodym adeptem tej sztuki, czy po prostu interesujesz się nowoczesnymi rozwiązaniami w rolnictwie, Krajowe Dni Pola mają coś do zaoferowania dla każdego. Do zobaczenia w Boguchwale!

  Więcej informacji znajdziesz na plakacie!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com