czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Nowe atrakcje w parku na osiedlu Kmity w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W parku na osiedlu Kmity powstanie nowa strefa relaksu, wyposażona w leżaki, hamaki oraz altanę porośniętą pnączami. Realizacja tego projektu została wybrana w ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

  Od kilku lat park na osiedlu Kmity w Rzeszowie wzbogaca się o nową infrastrukturę, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem wypoczynku. Zarząd Zieleni Miejskiej stworzył tam m.in. integracyjny plac zabaw, na którym znajduje się ponad 20 urządzeń zabawowych, w tym huśtawki, trampolina dla dzieci z ograniczeniami ruchowymi, karuzela integracyjna, pomosty z barierkami oraz piaskownica. Plac o powierzchni ponad 700 m² jest również wyposażony w tablice aktywności, gry terenowe i elementy małej architektury. Ponadto, w parku znajduje się strefa dla seniorów z miejscem do gry w bule, powstała ścieżka rowerowa, a sukcesywnie dosadzane są nowe drzewa.

  W tym roku park na osiedlu Kmity wzbogaci się o kolejne elementy infrastruktury. Pojawi się nowa strefa relaksu, wyposażona w ławki, leżaki, hamaki, stoły piknikowe, palenisko oraz plenerową biblioteczkę. Nowością będzie także altana, której ściany zostaną częściowo pokryte roślinnością pnącą. Plac zabaw zostanie doposażony o trzy trampoliny ziemne, a strefa dla matek karmiących zostanie zmodernizowana. Realizacja tych projektów jest efektem głosowania mieszkańców w ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego, gdzie zadanie zdobyło ponad 1,2 tysiąca głosów.

  Wykonawca został już wybrany i prace będą się rozpoczynać. Ich koszt to nieco ponad 392 tys. zł. Strefa relaksu w parku na os. Kmity będzie gotowa jesienią.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com