niedziela, 14 lipca, 2024
+

  Wojewoda podkarpacka powołała dwóch konsultantów medycznych

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podkarpacie zyskało nowych konsultantów wojewódzkich w dziedzinie ochrony zdrowia. Dziś wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul wręczyła nominacje na pięcioletnią kadencję.

  Prof. dr hab. n. med. Adam Reich, kierownik Kliniki Dermatologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, został mianowany konsultantem wojewódzkim w dziedzinie dermatologii i wenerologii. W kwietniu tego roku prof. Reich został także wybrany na rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego na kadencję 2024-2028.

  Lek. med. Piotr Stabiszewski, kierownik Oddziału Chirurgii Naczyniowej w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, otrzymał powołanie na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii naczyniowej.

  Konsultanci w ramach swoich funkcji pełnią zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Rzecznika Praw Pacjenta. Ponadto, przeprowadzają kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze województwa podkarpackiego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com