czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Trwa budowa nowego żłobka na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przy ulicy Jachowicza, obok szkoły i przedszkola, które zostały otwarte w 2022 roku, budowany jest żłobek, który pomieści 190 dzieci. W pobliżu powstaje również malownicza, zielona strefa rekreacyjna – Arkadia.

  Wczesną wiosną tego roku została podpisana umowa na realizację tej inwestycji. Wykonawcą jest firma AJ Profibud, wybrana w drodze przetargu. Budowa żłobka będzie kosztować prawie 15 milionów złotych. – Warto zaznaczyć, że połowa tej kwoty pochodzi z dofinansowania zewnętrznego z programu Maluch+, które udało nam się zdobyć – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

  Na początku wykonawca uprzątnął teren pod przyszłą inwestycję, wykonał przyłącze wody, wykopy oraz stopy i ławy fundamentowe. Obecnie trwają prace nad ścianami fundamentowymi, a wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem.

  Żłobek na osiedlu Drabinianka będzie parterowym budynkiem o powierzchni ponad 1,8 tysiąca metrów kwadratowych. Wewnątrz znajdzie się zielony dziedziniec o powierzchni 235 metrów kwadratowych. Przy żłobku powstanie również plac zabaw i ogród warzywny.

  W ramach inwestycji zostaną również wybudowane chodniki, miejsca postojowe dla samochodów oraz zbiornik retencyjny. Całość inwestycji ma być gotowa do 30 października przyszłego roku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com