czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej zostanie zakończona już w sierpniu?

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przebudowa deptaka na ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie zakończy się nie jesienią, ale już w sierpniu.

  Prace są już zaawansowane. Zakończono przebudowę instalacji podziemnych: kanalizacji sanitarnej, deszczowej, sieci wodociągowej oraz gazowej, a także ułożono kable oświetleniowe. Była to najdroższa część tej inwestycji w centrum Rzeszowa.

  Nowa nawierzchnia, z płyt i kostki granitowej, jest już w 80% ułożona. Prace brukarskie na ulicy Grunwaldzkiej zostaną zakończone do końca czerwca, a na ulicy Bernardyńskiej do końca lipca. Na placu przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego położono już nową nawierzchnię i przeprowadzono renowację historycznego ogrodzenia. Pozostały jedynie drobne prace, takie jak ustawienie elementów małej architektury.

  Na przełomie czerwca i lipca będą sadzone drzewa – graby i platany klonolistne. Aby zapewnić im jak najlepsze warunki, montowany jest system napowietrzania i nawadniania, który jest już prawie gotowy.

  Do połowy lipca na deptaku pojawią się ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci oraz parklety, które będą ustawione na placu przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej.

  Pierwotnie zakończenie przebudowy planowane było na koniec września. Jednak prace prowadzone są tak sprawnie, że uda się je zakończyć szybciej – już w sierpniu. Wykonawcą inwestycji jest firma OBO Polska z Rzeszowa, a koszt zadania wynosi około 14 milionów złotych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com