czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Na początku czerwca odbyły się Dni Tyczyna. Co znalazło się w programie imprezy? Jak było?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Za nami Dni Tyczyna, które odbyły się na początku czerwca. Impreza oferowała sporo atrakcji, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. W tym roku, była ona kilkudniowa i zrzeszyła sporo tyczynian, a także mieszkańców pobliskich okolic. Gwiazdą wieczoru był zespół IRA. Można było również potańczyć do muzyki granej przez didżeja. Na dzieci czekało sporo ciekawych atrakcji. Były również występy artystyczne oraz „piana party”, czyli impreza w prawdziwej, ogromnej ilości pianie! Co jeszcze się działo po kolei, od 2 do 9 czerwca?

  Piknik Rodziny „PLANTY – PIANA PARTY” rozpoczął świętowanie. Tutaj, głównie małe dzieci oraz młodzież wspaniale się bawili, na tyczyńskich plantach, pośród ogromnej ilości piany. Impreza bardzo ucieszyła wszystkie dzieci. Tego dnia także wystąpiły różne zespoły artystyczne, które pokazały swoje umiejętności taneczne, wokalne i artystyczne. Były także przygotowane liczne konkursy z nagrodami dla całych rodzin. Każdy mógł wziąć udział w Eko Olimpiadzie, która miała promować ekologiczne nawyki oraz dbałość o środowisko. W trosce o nasze zdrowie, zorganizowane były specjalne zajęcia „zdrowy kręgosłup”, w plenerze. A do tego na maluchów czekały dmuchane place zabaw, gdzie mogły się pobawić. Na koniec tego dnia, wieczorem odbyła się potańcówka na świeżym powietrzu, pod gołym niebem.

  3 czerwca, w Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej „Spichlerz” (ul. Grunwaldzka 29) oficjalne rozstrzygnięto konkurs  gminny pod nazwą „Piękno Naszej Ziemi Tyczyńskiej”. Laureaci zostali uhonorowani nagrodami, a ich prace można było podziwiać na wystawie dostępnej podczas obchodów Dni Tyczyna.

  Tyczyn przygotował coś szczególnego dalej 5 czerwca. Dla miłośników kinematografii organizatorzy przygotowali wyjątkowe spotkanie w Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego (ul. Rynek 24) pod hasłem „Stare Kino Wciąż Młode”. To wydarzenie przeniosło  uczestników w magiczny świat starego kina, pełnego nostalgii i wspomnień.

  Następnie 9 czerwca odbył się finał Dni Tyczyna, z największymi przygotowanymi atrakcjami dla wszystkich. Na Boiskach Sportowych przy Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Tyczynie (ul. Grunwaldzka 31), tradycyjnie odbyła się XXIV Podkarpacka Parada Orkiestr Dętych, której dźwięk rozbrzmiał w całej okolicy. Wieczór rozgrzał występ zespołu „Grzane Wino”, a gwiazdą wieczoru był znany zespół IRA, który zapewnił niezapomniane wrażenia muzyczne. Zabawa potrwała do północy w rytm muzyki serwowanej przez DJ-a ARTRESa, który zadbał o wspaniałą atmosferę taneczną.

  Podczas finałowego dnia na uczestników czekały warsztaty florystyczne, ceramiczne oraz warsztaty wykonywania świec z wosku pszczelego, które miały przybliżyć wszystkim uczestnikom, jakie zdrowotne właściwości posiada miód. Dla ciekawskich były przygotowane także warsztaty z wykorzystaniem ciekłego azotu. Były też tego dnia zorganizowane różne gry i zabawy edukacyjne, malowanie buziek, animacje oraz dmuchańce. W strefie relaksu można było odpocząć i uwiecznić chwile w fotobudce 360. Były również zorganizowane rękodzielnicze stoiska, a bogata strefa gastronomiczna z foodtruckami zaoferowała różnorodne dania, potrawy i przekąski pochodzące z wielu zakątków świata.

  Załączone przez nas zdjęcia pochodzą z pierwszego dnia imprezy!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com