czwartek, 20 czerwca, 2024
spot_img
+

  Zakończyły się Dni Gminy Boguchwała. Co się działo? Kto wystąpił? Jakie atrakcje czekały na tych dużych i małych?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Miniony weekend w Gminie Boguchwała upłynął pod znakiem radości, wspólnej zabawy i integracji mieszkańców oraz gości. Dwudniowe obchody Dni Gminy Boguchwała były prawdziwą ucztą kulturalnorozrywkową, przyciągając tłumy mieszkańców, sympatyków i gości z okolic. To wyjątkowe wydarzenie pełne atrakcji dla każdego, od koncertów po wydarzenia sportowe, zostanie na długo w pamięci uczestników.

  Świętowanie rozpoczęło się w sobotę od uroczystej konferencji, która otworzyła oficjalnie obchody Dni Gminy Boguchwała. Na konferencji obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, delegacje z miast partnerskich oraz mieszkańcy. Podczas tego wydarzenia Pan Jacek Nowak, znany z zaangażowania w rozwój kultury i sztuki, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez wojewodę podkarpacką w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. To wyjątkowe wyróżnienie było hołdem dla jego wkładu w lokalną kulturę.

  Sobota była dniem pełnym muzyki i zabawy. Mieszkańcy rozpoczęli koncerty, w tym Zespół akordeonowy „Absolwent” oraz uczestnicy warsztatów muzycznych MCK Boguchwała. Gwiazdą sobotniego wieczoru była niezrównana Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, którzy wystąpili w towarzystwie Warsaw String Quartet oraz Strzyżowskiego Chóru Kameralnego pod batutą Grzegorza Oliwy. Ich występ wzruszył i zachwycił zgromadzoną publiczność.

  Zabawa nie skończyła się na tym. Na zakończenie dnia mieszkańcy bawili się na dyskotece pod gwiazdami, ciesząc się każdym momentem tej wyjątkowej nocy.

  Niedzielne obchody rozpoczęły się od biegów dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Stowarzyszenie Sportowo-Turystyczne „Lubcza”. Następnie scena plenerowa zapełniła się młodymi talentami z Gminy Boguchwała. Wystąpiły zespoły taneczne „Sens” Boguchwała oraz „Boguchwałki”, a także tancerze z Klubu Tańca Towarzyskiego „Dżet” z Rzeszowa i Boguchwały.

  Lokalni artyści również mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności. Na scenie pojawił się Zespół folkowy „Ziomki” z Woli Zgłobieńskiej oraz Zespół Pieśni i Tańca „Kompanija” z Boguchwały. Ich występy wprowadziły wszystkich w radosny nastrój i podkreśliły bogactwo lokalnej kultury.

  Zespołem, który zakończył niedzielne występy, był „Turnioki”, który swoim folkowo-rockowym brzmieniem porwał publiczność do zabawy. Na zakończenie odbyła się tradycyjna Boguchwalska Potańcówka, która zgromadziła wszystkich miłośników tańca.

  Podczas dwudniowego święta nie zabrakło atrakcji dla młodszych i starszych uczestników. Dzieci miały do dyspozycji darmową strefę dmuchańców, gokardów oraz animacje, które zapewniały im niekończącą się zabawę. Starsi mogli korzystać ze strefy gastronomicznej, kiermaszu książek i stoisk handlowych. Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale zorganizowała specjalne stoisko promocyjne, na którym można było znaleźć wiele ciekawych pozycji literackich.

  Dodatkowo, pokazy sprzętu pożarniczego z OSP Boguchwała oraz OSP Racławówka przyciągały uwagę wszystkich zainteresowanych. Była to doskonała okazja, aby zobaczyć w akcji sprzęt ratowniczy oraz dowiedzieć się więcej o pracy strażaków.

  Organizatorami tego wspaniałego wydarzenia byli Burmistrz Boguchwały dr Wiesław Kąkol oraz Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale. Ich zaangażowanie i pasja do tworzenia przestrzeni dla wspólnej zabawy i integracji sprawiły, że Dni Gminy Boguchwała były niezapomniane.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com