środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Zakończył się Industry Day na Politechnice Rzeszowskiej. To przestrzeń zwłaszcza dla poszukujących pracy

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W murach Politechniki Rzeszowskiej odbył się wyjątkowy dzień pełen inspiracji, wiedzy i możliwości – Industry Day. To coroczne wydarzenie jest nie tylko okazją do spotkania się z przedstawicielami czołowych firm regionu, ale również doskonałą platformą dla studentów i mieszkańców Rzeszowa, aby zanurzyć się w świat nowoczesnego przemysłu. Tego dnia kampus uczelni tętnił życiem, oferując bogaty program obejmujący prezentacje, zwiedzanie stoisk tematycznych, demonstracje technologiczne oraz możliwość aplikowania na staże i praktyki.

  Organizatorem Industry Day jest Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej. Wydarzenie przyciąga co roku nie tylko studentów i uczniów szkół średnich, ale także mieszkańców Rzeszowa i całego Podkarpacia. Jest to unikalna szansa, aby zapoznać się z działalnością firm, dowiedzieć się o możliwościach odbywania praktyk i staży, realizacji prac dyplomowych oraz zatrudnienia. Dla studenckich kół naukowych Industry Day to również doskonała okazja do poszerzenia zakresu swoich działań oraz nawiązania cennych kontaktów.

  Industry Day to nie tylko teoretyczne prezentacje, ale przede wszystkim praktyczne doświadczenia. W tym roku uczestnicy mieli okazję wysłuchać 30-minutowych wystąpień reprezentantów czołowych firm z regionu, takich jak:

  Pratt & Whitney Rzeszów S.A. – „Transforming the future of aviation”

  Safran Aircraft Engines Poland Sp. z.o.o. – „Contribute to safer and more sustainable aviation”

  BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. – „Cykl rozwoju produktu. Naszym celem jest zadowolenie konsumenta”

  EME Aero Sp. z o.o. – „Passion driven performance”

  MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o. – „Future competences in aviation Industry”

  Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. – „Ensuring those we serve always stay ahead of ready”

  Boeing Poland Sp. z o.o. – „Pursuing the next horizon”

  GE Aerospace Poland Sp. z o.o. – „See your career take flight!”

  Każda z prezentacji dostarczyła uczestnikom nie tylko wiedzy na temat działalności i osiągnięć poszczególnych firm, ale także pozwoliła zrozumieć wymagania rynku pracy i perspektywy kariery w branży lotniczej i przemysłowej.

  Jednym z kluczowych celów Industry Day jest umożliwienie uczestnikom nawiązania bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi pracodawcami. Zwiedzanie stoisk tematycznych i demonstratorów technologicznych było znakomitą okazją do zadawania pytań, poznania szczegółów ofert pracy oraz zrozumienia specyfiki pracy w nowoczesnym przemyśle. Firmy prezentowały swoje innowacyjne rozwiązania i osiągnięcia technologiczne, co pozwoliło uczestnikom na lepsze zrozumienie realiów funkcjonowania współczesnego przemysłu.

  Dla studentów i uczniów szkół średnich była to także okazja, aby dowiedzieć się, jak Politechnika Rzeszowska może pomóc im w znalezieniu atrakcyjnej pracy w przyszłości. Uczelnia oferuje liczne programy praktyk i staży, a także możliwości realizacji prac dyplomowych we współpracy z przemysłem.

  Industry Day to wydarzenie, które ma na celu wzbudzenie zainteresowania młodych ludzi działalnością firm oraz uświadomienie im możliwości rozwoju zawodowego w regionie. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z przedstawicielami firm, uczestnicy mogą lepiej zrozumieć, jakie kompetencje i umiejętności są poszukiwane na rynku pracy oraz jakie ścieżki kariery są dla nich dostępne.

  Industry Day na Politechnice Rzeszowskiej to nie tylko okazja do poznania ofert pracodawców i aplikowania na staże oraz praktyki, ale przede wszystkim inspirujące spotkanie, które może otworzyć drzwi do przyszłej kariery. Wydarzenie to z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zarówno ze strony studentów, jak i firm, co świadczy o jego rosnącej roli w łączeniu edukacji z przemysłem. Dla młodych ludzi to niepowtarzalna szansa na poznanie nowoczesnego przemysłu i zrozumienie, jak mogą w nim odnaleźć swoje miejsce.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com