niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img
+

  Odkrywanie głębi poezji dziecięcej – zachęcamy do wybrania się na spektakl „Zoo, czyli poeci do góry nogami”

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Czy podczas czytania wiersza dla dzieci, zastanawialiście się, co autor miał na myśli? Zazwyczaj pogodnie brzmiące rymowanki przyciągają nasze ucho, jednak rzadko skłaniają nas do głębszych refleksji. To właśnie zmieniają młodzi artyści ze Studia Aktorskiego Rzeszowskiego Domu Kultury filia Biała, którzy postanowili przekształcić znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w coś zupełnie nowego.

  Przeanalizowanie klasycznych wierszy dla dzieci i przełożenie ich na codzienne życie okazało się fascynującym eksperymentem. W efekcie powstał spektakl teatralny zatytułowany „Zoo, czyli poeci do góry nogami, czyli co autor miał na myśli, czyli dzieci i ryby głos mają (nie mogliśmy się zdecydować)”. To niezwykłe wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca 2024 roku o godzinie 16:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Biała przy ul. Kardynała Karola Wojtyły 164. Wstęp na spektakl jest wolny, co pozwala każdemu zainteresowanemu zanurzyć się w świat poezji i interpretacji.

  Za reżyserię tego innowacyjnego spektaklu odpowiada Kamila Mokrzycka, której kreatywność i zaangażowanie nadały przedstawieniu unikalny charakter. W obsadzie znajdziemy utalentowanych młodych aktorów:

  Lena Perlak

  Anna Jacek

  Maria Świtalska

  Anna Bator

  Aleksandra Gorczyca

  Weronika Gorczyca

  Maja Mazur

  Aleksandra Marszałek

  Mikołaj Marszałek

  Volodymyr Hlushko

  Mikołaj Bania

  Spektakl ten nie tylko odtwarza znane wiersze, ale również stawia pytania o to, co autorzy mieli na myśli. Młodzi artyści starają się odnaleźć głębsze znaczenia i ukryte przesłania w pozornie prostych rymowankach. Ich interpretacje są świeże, odważne i często zaskakujące, co sprawia, że każdy widz, niezależnie od wieku, może odnaleźć w nich coś, co dotyka jego serca.

  Dla młodych aktorów ze Studia Aktorskiego Rzeszowskiego Domu Kultury to nie tylko przygoda z teatrem, ale również wyjątkowa okazja do zgłębiania literatury i rozwijania swoich umiejętności aktorskich. Przygotowania do spektaklu obejmowały nie tylko naukę tekstów, ale także głębokie analizy, warsztaty aktorskie i dyskusje nad interpretacjami. Dzięki temu każda scena jest przemyślana i dopracowana, a młodzi artyści zyskują cenne doświadczenia sceniczne.

  „Zoo, czyli poeci do góry nogami” to spektakl, który z pewnością zainspiruje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dla najmłodszych będzie to barwna podróż przez świat wyobraźni, pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Dla dorosłych zaś stanie się okazją do spojrzenia na znane wiersze z nowej perspektywy i zastanowienia się nad ich głębszymi znaczeniami.

  Jeśli szukacie inspiracji, zabawy i refleksji, koniecznie odwiedźcie Rzeszowski Dom Kultury filia Biała w niedzielę, 16 czerwca 2024 roku. Spektakl „Zoo, czyli poeci do góry nogami” to nie tylko teatralne przedstawienie, ale prawdziwa podróż w głąb poezji, w której każdy może odnaleźć cząstkę siebie. Wstęp wolny sprawia, że to wydarzenie jest dostępne dla wszystkich, więc nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do przeżycia czegoś naprawdę niezwykłego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com