środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Już niebawem zaczynają się warsztaty CamON!  To zajęcia scenariopisarskie z Arturem Wyrzykowskim

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ramach programu filmowego CamON 2024 organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na dwudniowe, bezpłatne warsztaty scenariopisarskie, które poprowadzi ceniony ekspert w tej dziedzinie – Artur Wyrzykowski. Te warsztaty to wyjątkowa okazja dla każdego, kto marzy o karierze scenarzysty, chce poszerzyć swoją wiedzę lub po prostu lepiej zrozumieć, co sprawia, że opowieści filmowe są tak fascynujące.

  Warsztaty scenariopisarskie w ramach CamON 2024 będą miały miejsce 15 i 16 czerwca 2024 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, przy ulicy Okrzei 7, w sali audiowizualnej na drugim piętrze. Pierwszego dnia zajęcia rozpoczną się o godzinie 10:00 i potrwają do 19:00, a drugiego dnia odbędą się w godzinach 10:00-15:00.

  Warsztaty te będą bardzo szybkim i efektywnym wprowadzeniem w temat scenariopisarstwa. Artur Wyrzykowski, analityk opowieści z bogatym doświadczeniem w branży, pomoże uczestnikom zrozumieć, co właściwie znaczy, że coś jest opowieścią. Uczestnicy dowiedzą się, czego oczekują widzowie i jakie elementy muszą zawierać ich historie, aby były angażujące.

  Warsztaty obejmują:

  1. Tworzenie konstrukcji nowych opowieści. Uczestnicy będą wspólnie pracować nad tworzeniem struktury nowych historii, ucząc się, jak budować narrację od podstaw.

  2. Budowanie postaci, scen i dialogów. Warsztaty skupią się na kluczowych elementach scenariusza, takich jak postacie, sceny i dialogi. Uczestnicy dowiedzą się, jak tworzyć wiarygodne postacie, konstruować dynamiczne sceny i pisać realistyczne dialogi.

  3. Praktyczne informacje o polskim rynku filmowym. Artur Wyrzykowski podzieli się cennymi wskazówkami na temat funkcjonowania polskiego rynku filmowego i omówi szanse, jakie mają młodzi filmowcy na rozpoczęcie kariery.

  Kim jest Artur Wyrzykowski?

  Artur Wyrzykowski to ceniony analityk opowieści, który na zlecenie producentów i scenarzystów analizuje około 50 tekstów rocznie. Jako były kierownik literacki w TFP, zdobył ogromne doświadczenie, które teraz wykorzystuje, przygotowując się do swojego debiutu reżyserskiego, który zaplanowany jest na jesień tego roku. Od ponad dekady analizuje polskie filmy i seriale na swoim blogu http://nieskonczone.pl.

  Jak się zapisać?

  Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, dlatego o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Chętni mogą zgłaszać swój udział mailowo na adres: k.mazurkiewicz@podkarpackiefilm.pl. Należy pamiętać, że zapisanie się na warsztaty oznacza deklarację udziału w obu dniach, w pełnym wymiarze godzinowym.

  Ważne informacje

  Warsztaty są kierowane do osób powyżej 18. roku życia. Organizatorzy proszą o rozważne zapisywanie się, aby nie zajmować miejsc osobom naprawdę zainteresowanym i zdeterminowanym, by wziąć pełny udział w programie.

  Warsztaty scenariopisarskie prowadzone przez Artura Wyrzykowskiego to niepowtarzalna szansa na rozwinięcie swoich umiejętności scenariopisarskich, zdobycie cennej wiedzy oraz poznanie realiów polskiego rynku filmowego. To intensywny kurs, który może stać się pierwszym krokiem w karierze filmowej wielu młodych twórców. Zapraszamy serdecznie do udziału i do przesyłania zgłoszeń.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com