środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski Karpaty – Siarka w środę 12 czerwca

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W najbliższą środę Karpaty Krosno zmierzą się z Siarką Tarnobrzeg w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski organizowanego przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. Zwycięska drużyna oprócz pucharu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 40 tysięcy złotych, a także zapewni sobie udział w przyszłorocznych rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu krajowym. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.

  Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski można uznać za powrót do Krosna, ponieważ to właśnie na stadionie Karpat rozegrano decydujący mecz w 2022 roku. Wówczas gospodarze zmierzyli się z drużyną ze Stalowej Woli, jednak nie była to Siarka, lecz Stal Stalowa Wola. Niestety, tamto spotkanie nie przyniosło radości kibicom Karpat, którzy przegrali 0:3.

  fot. Podkarpacki ZPN

  Karpaty Krosno w ostatnich latach dwukrotnie dotarły do finału wojewódzkiego. Oprócz wspomnianego meczu w 2022 roku, grali także w 2020 roku, kiedy to zwyciężyli Wisłoka Wiśniowa 4:0 i zdobyli trofeum. W ubiegłym roku przegrali finał w Podokręgu Krosno z Cosmosem Nowotaniec, a w 2021 roku odpadli w półfinale po meczu ze Stalą Stalowa Wola.

  Siarka Tarnobrzeg w ostatnich latach nie odniosła znaczących sukcesów w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim i okręgowym. Rezerwy Siarki dotarły do finału w 2018 roku, gdzie przegrały z Resovią 1:6. W innych sezonach drużyna z Tarnobrzega nie brała udziału w pucharach wojewódzkich z powodu gry w 2 lidze albo odpadała na etapie Pucharu Polski w podokręgu Stalowa Wola.

  Wiadomo, że to my będziemy faworytem tego spotkania, ale liga i puchar to dwie różne sprawy i może być różnie. Ze swojego punktu widzenia szanse oceniam 50 na 50, bo trzeba brać pod uwagę to, że oni mają atut własnego boiska.

  Dariusz Kantor, trener Siarki Tarnobrzeg

  Tym razem jednak Siarka jest w doskonałej formie. W lidze ustąpili jedynie Wieczystej Kraków, a w rozgrywkach Pucharu Polski zdecydowanie dominowali, pewnie pokonując swoich rywali w każdym meczu.

  O wiele więcej emocji było w meczach Karpat Krosno, szczególnie w finale Podokręgu Krosno z Ekoballem Stalą Sanok (3:2) i półfinale wojewódzkim z KS Wiązownica, kiedy to krośnianie najpierw wyrównali w doliczonym czasie meczu, a potem pogrążyli rywala w dogrywce.

  W lidze zagraliśmy, jak zagraliśmy, było dużo porażek i dlatego spadamy do 4 ligi, ale ten mecz będzie okazją, żeby zakończyć z twarzą z ten sezon i postaramy się wykorzystać tę szansę i ugrać coś dla naszych kibiców. Na pewno nie jesteśmy bez szans. Będziemy się chcieli postawić Siarce, nie cofać się, ale podjąć z nimi walkę.

   Waldemar Szafran, trener Karpat Krosno

  Karpaty i Siarka spotkali się już w tym sezonie w lidze. Jesienią w Tarnobrzegu ekipa trenera Dariusza Kantora wygrała, aż 7:0, ale w rewanżu w Krośnie było 0:0. Dla obu drużyn będzie to ostatnia w tym sezonie okazja na pokazanie się, bo sezon ligowy mają za sobą. Wielu zawodników, po raz ostatni zagra w barwach dotychczasowych klubów. W Siarce może zabraknąć z kolei kontuzjowanego Kacpra Jodłowskiego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com