środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  W niedzielę odbył się V Bieg Kolorowej Skarpetki. Rzeszowianie biegali i pomagali!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj, 9 czerwca 2024 roku w Rzeszowie odbył się już po raz piąty Bieg Kolorowej Skarpetki, wyjątkowe wydarzenie, które zyskało sobie miejsce w sercach mieszkańców miasta. Inicjatywa miała na celu promowanie dobroczynności oraz wspieranie osób z niepełnosprawnością, w szczególności tych z zespołem Downa. Tego dnia, rzeszowskie bulwary tętniły życiem i kolorami, gromadząc ludzi o wielkich sercach, którzy zdecydowali się połączyć pasję do biegania z chęcią niesienia pomocy.

  Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00 na malowniczych rzeszowskich bulwarach. Przed samym startem, na głównej scenie w parku kultury i wypoczynku, przeprowadzono wspólną rozgrzewkę, która wprowadziła uczestników w odpowiedni nastrój. Energetyczna muzyka, radosne okrzyki i kolorowe stroje biegaczy tworzyły wyjątkową atmosferę, podkreślającą radość z uczestnictwa w tej szlachetnej inicjatywie.

  O godzinie 10:00 na trasę wyruszyli zawodnicy mierzący się z najdłuższym dystansem – 10 km. Kwadrans później, czyli o 10:15, wystartowali biegacze rywalizujący na dystansach 5 km i 3 km, a także uczestnicy marszu nordic walking. Trasa była starannie oznakowana, a na każdym jej etapie czekali wolontariusze gotowi do pomocy i dopingowania biegaczy.

  „Jest to już mój drugi bieg. Nieważny tu jest wynik, nieważny tu jest czas, najważniejsza dzisiaj jest pomoc i zebranie jak najwięcej pieniędzy na rzecz osób z zespołem Downa”

  – mówiła pani Julia, jedna z uczestniczek biegu, podkreślając duch społecznego zaangażowania, jaki towarzyszył wydarzeniu.

  Jednym z głównych celów Biegu Kolorowej Skarpetki było pozyskanie środków finansowych na budowę Podkarpackiego Ośrodka Edukacyjnego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym z zespołem Downa. Organizatorzy, Fundacja na rzecz osób z zespołem Downa „Szansa 21”, z dumą ogłosili, że całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na ten szczytny cel.

  Koszt uczestnictwa w biegu wynosił 60 zł dla wszystkich kategorii, z wyjątkiem osób z niepełnosprawnością, które mogły brać udział bezpłatnie. Dzięki temu, wydarzenie było dostępne dla szerokiej grupy uczestników, a liczba chętnych przerosła oczekiwania organizatorów.

  Imprezę swoją obecnością uświetnili liczni goście, w tym prezydent miasta Konrad Fijołek, wiceprezydent Krystyna Stachowska, dyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Adrian Rudawski oraz sekretarz miasta Marcin Stopa. Ich obecność była symbolicznym wsparciem dla idei integracji i pomocy osobom z niepełnosprawnościami.

  V Bieg Kolorowej Skarpetki zakończył się wielkim sukcesem, łącząc mieszkańców Rzeszowa we wspólnym celu niesienia pomocy i wsparcia dla osób z zespołem Downa. Radość, solidarność i duch współpracy były widoczne na każdym kroku trasy. Uczestnicy pokazali, że siła tkwi we wspólnocie, a każda para kolorowych skarpetek symbolizowała nadzieję i wsparcie.

  Widok setek uśmiechniętych twarzy, dumnych z uczestnictwa w biegu, potwierdził, że takie inicjatywy są niezwykle potrzebne i mają realny wpływ na poprawę życia osób z niepełnosprawnościami. Bieg Kolorowej Skarpetki stał się nie tylko sportowym wyzwaniem, ale przede wszystkim symbolem jedności i empatii.

  Tegoroczne wydarzenie z pewnością zapisze się w historii Rzeszowa jako dowód na to, że dobroczynność, sport i społeczna odpowiedzialność mogą iść w parze, przynosząc korzyści zarówno uczestnikom, jak i beneficjentom tej szlachetnej inicjatywy. Już teraz wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejną edycję tego wspaniałego wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz rzeszowskich imprez charytatywnych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com