czwartek, 20 czerwca, 2024
spot_img
+

  Rzeszowski Dom Kultury przygotowuje coś specjalnego na nadchodzący weekend! Co będzie się działo?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Nadchodzący weekend podobnie jak ten miniony, będzie obfitował w mnóstwo ciekawych wydarzeń oraz imprez, których organizatorem jest Rzeszowski Dom Kultury, po różnych osiedlach. Nie masz zatem pomysłu, jak spędzić nadchodzący piątek, sobotę oraz niedzielę? Wybierz się do Rzeszowa, by świętować powoli zbliżające się wakacje, nową porę roku – lato oraz co za tym idzie zakończenie roku szkolnego, również tego artystycznego w naszym mieście!

  Dni Osiedla Wilkowyja

  Rzeszowski Dom Kultury filia Wilkowyja wraz z Radą Osiedla Wilkowyja serdecznie zapraszają na Dni Osiedla Wilkowyja, które odbędą się w niedzielę, 16 czerwca 2024 roku, w godzinach 15:00-22:00 na placu zabaw przy ul. Mazowieckiej w Rzeszowie. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

  Impreza rozpocznie się o godzinie 15:00 pokazami artystycznymi. Na scenie zobaczymy występy The Path Dance Akademii Tańca, która zachwyci widzów swoimi spektakularnymi układami tanecznymi. Następnie młodzi artyści z Przedszkola Publicznego nr 11 zaprezentują program artystyczny, który z pewnością rozczuli serca wszystkich obecnych. Nie zabraknie także prezentacji artystycznych uczestników zajęć Rzeszowskiego Domu Kultury filia Wilkowyja i Słocina, którzy przez cały rok doskonalili swoje umiejętności pod okiem utalentowanych instruktorów.

  Oficjalne otwarcie Dni Osiedla Wilkowyja nastąpi o godzinie 17:00. W ramach tej uroczystości zobaczymy występ Klubu Maraton Boogie Giedlarowa. Monika Ciryt i Tomasz Ciryt, Mistrzowie Polski 2024 w Boogie Woogie kat. Senior, pokażą swoje mistrzowskie umiejętności, które zapierają dech w piersiach. Następnie Rzeszowska Akademia Mażoretek Illusion uraczy nas swoją dynamiczną i efektowną choreografią. O godzinie 19:00 rozpocznie się zabawa taneczna POD CHMURKĄ z zespołem DEMETERS. To doskonała okazja, aby mieszkańcy Wilkowyji i okolic mogli wspólnie potańczyć i bawić się przy muzyce na żywo. Kulminacją wieczoru będzie spektakularny pokaz teatru ognia Aurora o godzinie 21:30. Widowisko pełne ognistych efektów i zaskakujących akrobacji z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich widzów.

  W godzinach 15:00-19:00 na uczestników czeka wiele bezpłatnych atrakcji. Dzieci będą mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni i brać udział w animacjach oraz konkursach przygotowanych specjalnie dla nich. Ochotnicza Straż Pożarna Rzeszów–Wilkowyja zaprezentuje swoje umiejętności podczas pokazów ratowniczych. Dla wszystkich, którzy pragną chwili relaksu, dostępna będzie specjalna strefa relaksu. Organizatorzy przygotowali również inne niespodzianki, które umilą czas spędzony na świeżym powietrzu.

  Nie zabraknie także małej gastronomii. Na uczestników czekają potrawy z grilla, zimne napoje, popcorn oraz wata cukrowa. To doskonała okazja, aby spróbować pysznych przekąsek i spędzić miło czas z rodziną i przyjaciółmi. Dni Osiedla Wilkowyja to nie tylko niedzielne święto. Już w sobotę, 15 czerwca 2024 roku, o godzinie 9:00 na placu zabaw przy ul. Mazowieckiej odbędą się rozgrywki sportowe organizowane przez Radę Osiedla Wilkowyja. To doskonała okazja, aby mieszkańcy mogli wspólnie rywalizować i spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu.

  Potańcówka Miejska – Rzeszów w rytmie tańca

  Rzeszowski Dom Kultury wraz z Prezydentem Miasta Rzeszowa Konradem Fijołkiem serdecznie zapraszają również na plenerową Potańcówkę Miejską, która odbędzie się w sobotę, 15 czerwca 2024 roku, w godzinach 17:00-21:30 na rzeszowskich Bulwarach. Organizatorzy zapowiadają dobrą zabawę w rytmie znanych przebojów odtwarzanych przez profesjonalnego DJ’a. To idealny pomysł na miłe spędzenie sobotniego wieczoru w sympatycznej atmosferze.

  Piknik Rodzinny Osiedla Matysówka – integracja i zabawa

  W sobotę, 15 czerwca 2024 roku, odbędzie się również Piknik Rodzinny Osiedla Matysówka. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00 i potrwa do 22:00. Na placu przy Szkole Podstawowej Nr 34 w Rzeszowie na uczestników czekać będą rozmaite atrakcje, w tym występ uczniów szkoły z okazji Dnia Mamy i Taty, pokaz bachaty w wykonaniu Tanecznego Rzeszowa oraz potańcówka z zespołem Rzeszowskie Waryjoty. Ponadto, dzieci będą mogły bawić się z animatorami, korzystać z fotobudki, karuzeli, dmuchańców, a także uczestniczyć w pokazach sprzętu strażackiego OSP Rzeszów-Matysówka.

  Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka na operację ortopedyczną Kacperka, mieszkańca osiedla Zalesie. Wszyscy chętni będą mogli wesprzeć tę szlachetną inicjatywę.

  Dni Osiedla Pobitno – Rodzinna Zabawa w Parku

  Dni Osiedla Pobitno odbędą się w sobotę, 15 czerwca 2024 roku, w godzinach 14:00-19:00 w parku kieszonkowym przy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. W programie znajdą się występy artystyczne wychowanków Rzeszowskiego Domu Kultury filii Pobitno, Załęże, Rejtana oraz Mieszka I, popisy taneczne dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 11 oraz prezentacje uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2. Najmłodszych uczestników ucieszy duża zjeżdżalnia, zabawa taneczna z wodzirejem, malowanie buziek, pokaz gigantycznych baniek mydlanych i warsztaty kreatywne. Firma EDUKIDO poprowadzi zabawy z klockami LEGO, a miłośnicy książek będą mogli wymieniać się książkami używanymi.

  Koncert podsumowujący sezon artystyczny

  Sezon artystyczny 2023/2024 dobiega końca! Z tej okazji Rzeszowski Dom Kultury filia Staromieście zaprasza na koncert podsumowujący pracę uczestników zajęć artystycznych, który odbędzie się 14 czerwca 2024 roku o godzinie 18:30 w sali widowiskowej filii Staromieście. Podczas koncertu zaprezentują się artyści, którzy brali udział w zajęciach muzycznych, wokalnych oraz tanecznych. W programie znajdą się różnorodne występy, od solowych popisów instrumentalnych, przez porywające choreografie taneczne, aż po pełne emocji wokale.

  Zapraszamy do wspólnej zabawy!

  Rzeszowski Dom Kultury serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach. To doskonała okazja, aby spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, cieszyć się wspaniałymi występami artystycznymi, uczestniczyć w licznych atrakcjach i wspólnie bawić się na świeżym powietrzu. Spędźmy ten czas razem, odkrywając uroki naszego miasta i budując silne więzi w naszej lokalnej społeczności!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com