niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img
+

  Dwunasta edycja studenckiego święta – rzeszowskie KultURalia za nami. Jak było?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszowskie KultURalia, jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego, odbyło się po raz dwunasty w dniach 7-8 czerwca. Ta coroczna impreza, która niezmiennie przyciąga tłumy studentów, ponownie ożywiła zielone tereny Miasteczka Studenckiego przy ulicy Cichej, oferując mnóstwo atrakcji i niezapomnianych chwil.

  Impreza, odbywająca się na malowniczych terenach Miasteczka Studenckiego, została podzielona na dwie główne strefy sceniczne: scenę główną oraz scenę klubową. Taki układ pozwolił na różnorodność muzyczną i rozrywkową, zaspokajając gusta wszystkich uczestników. Scena główna gościła największe gwiazdy, podczas gdy scena klubowa oferowała bardziej kameralne występy i imprezy taneczne do późnych godzin nocnych.

  Tegoroczne KultURalia uświetniły występy artystów takich jak ZEAMSONE, BAMBI oraz VITO BAMBINO. ZEAMSONE zaprezentował swoje unikalne brzmienie, które zdobyło szerokie uznanie wśród fanów muzyki elektronicznej i rapu. BAMBI, młoda gwiazda polskiego rapu, porwała publiczność swoimi hitami „MILLIE WALKY”, „BFF” oraz „IRL”. Vito Bambino, lider zespołu Bitamina, kontynuując swoją solową karierę, wykonał popularne utwory takie jak „Nudy”, „Poszło”, „Mustang”, „Etna” oraz „Bunkrów nie ma”, zachwycając zarówno starych, jak i nowych fanów.

  Organizatorzy, czyli Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Samorząd Studencki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, zadbali o to, aby impreza była nie tylko pełna muzyki, ale także innych atrakcji. Na terenie wydarzenia znajdowała się strefa food trucków, gdzie uczestnicy mogli spróbować różnych przysmaków, strefa chilloutu oferująca miejsce do relaksu oraz liczne atrakcje przygotowane przez partnerów wydarzenia. Dzięki temu, KultURalia były miejscem, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

  Sprzedaż biletów ruszyła wcześniej, co pozwoliło uczestnikom na wcześniejsze zaplanowanie udziału w wydarzeniu. Bilety ulgowe kosztowały 30 zł za jedno wejście i 45 zł za karnet dwudniowy, natomiast bilety normalne to wydatek rzędu 60 zł za jedno wejście i 90 zł za karnet dwudniowy. Ulgi przysługiwały studentom, doktorantom, uczniom oraz pracownikom Uniwersytetu Rzeszowskiego i WSIiZ. Bilety można było nabyć na stronie stage24.pl, co ułatwiło zakup i uniknięcie kolejek.

  Osoby niepełnoletnie mogły uczestniczyć w wydarzeniu pod pewnymi warunkami: młodzież w wieku 16-18 lat wymagała pisemnej zgody rodzica, natomiast osoby poniżej 16. roku życia mogły wejść tylko pod opieką przedstawiciela ustawowego lub prawnego. Dzięki tym regulacjom organizatorzy zapewnili bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników.

  Na szczęście pogoda dopisała, co tylko dodało uroku całemu wydarzeniu. Zielone tereny Miasteczka Studenckiego były idealnym miejscem do świętowania, a słońce i ciepłe wieczory sprzyjały długim godzinom spędzonym na świeżym powietrzu. Atmosfera była pełna radości i studenckiego entuzjazmu, co sprawiło, że tegoroczne KultURalia były niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich uczestników.

  Dwunasta edycja Rzeszowskich KultURaliów okazała się być wielkim sukcesem. Dzięki staraniom organizatorów, różnorodności artystów oraz bogatej ofercie atrakcji, wydarzenie przyciągnęło tysiące studentów i mieszkańców Rzeszowa. KultURalia nie tylko dostarczyły wspaniałej rozrywki, ale także umocniły więzi w społeczności akademickiej i lokalnej. Już teraz wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejną edycję tego niezwykłego święta studentów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com